Wpis z mikrobloga

@gorylekto minimalna między UoP a zleceniem jednak się nieco różni. Pewnie, że na jakimś magazynie zarobisz więcej dodatkowo jak #!$%@? godzin, ale to Cię nijak nie rozwinie. Poza IT masa branż na start oferuje słabe pieniądze. To ogłoszenie jest kierowane do osób młodych. Ile należy zaoferować osobie, o której nie wiesz kompletnie nic bo stoi przed pierwszą praca? Ponadto jak się starasz to po 3 / 6 miesiącach idziesz po podwyżkę ¯_(ツ)_/¯
@OddajButa123:
po 1. jesteśmy w Toruniu, a nie Warszawie czy innym Wrocławiu,
po 2. screen jest stary i nie ma takiego ogłoszenia xD,
po 3. w zakresie pracy administracyjnej / biurowej płaci podobnie słabo jak konkurencja (sprawdziłem).

Nazwij to wyzyskiem czy jak tam uważasz, ale takie są realia w Polsce. Większość osób na start dostaje w ryj szarą rzeczywistością, w której za pierwszą pensję żyjesz jak karaluch i albo się rozwijasz
@OddajButa123: "Każde korpo płaci studentom na stażach więcej i to bez wymagania jakiejś "pracy ponad normę" - dlatego jeśli ktoś chce niech idzie do korpo. Jednak z doświadczenia wiem jak bardzo można rozwinąć się w mniejszej firmie, czy startupie. Na początku swojej drogi zawodowej po roku w małej firmie zarabiałem 2 razy więcej niż w chwili zatrudnienia. Później podwyżki co około pół roku i to nie 5-10% jak w korporacji (
3k na zleceniu dla studenta z zerowym doświadczeniem na pierwszą pracę to przecież uczciwe warunki


@MajkelKk: Ja na stażu z wymaganiem tylko angielskiego b2 mam 24pln/h, wobec obecnej minimalnej oferta mentzena jest #!$%@?, chyba że to za część etatu