Wpis z mikrobloga

@robert5502: IMO ten tekst jest bez sensu. Homoseksualizm występuje w biblii bardzo często jako następstwo odejścia od Boga. Wydaje się, że jest wręcz naturalny i częsty w takiej Sodomie. Nie kojarzę nic o "nienaturalności" homoseksualizmu, ale nie jestem biblistą, więc mogę się mylić. Czy grzechy są "nienaturalne", no chyba nie, skoro ludzkość tak łatwo je popełnia.

Natomiast wszystkie cuda w postaci rozstępu mórz itp. są w biblii opisane jako nienaturalne i
@robert5502: zła metafora mordo, musisz inny fragment spróbować bo różne są, no mówię ci mordo metafora, to różnie trzeba intepretować, jak możesz to tak intepretować, inny fragment mordo
@robert5502: Nie jestem wierzący i nie chodzę do kościoła, nie trawię tej instytucji. Według mnie pismo święte jest jedną wielką przenośnią, nie ma co brać tych przypowieści dosłownie. Mogę się oczywiście mylić :P
@Alky: To że historia się nie klei można by było jeszcze przeboleć.

Kościół to przede wszystkim społeczność. Te wszystkie babcie które obecnie chodzą do kościoła często znają się od dziecka. Razem chodziły na religię do kościoła, razem bywały tam co niedziele, interesowały się ślubami, chrzcinami, komuniami i pogrzebami.

A dla młodych dziś kościół to miejsce z księdzem i ludźmi których nie znają.
ale trzeba przyznać, że dobry towar mieli 2000 lat temu.


@tommit: Spora część tych historii jest starsza, do tego tam jest bardzo dużo przenośni których często już dziś nie rozumiemy. Np 40 lat wędrówki przez pustynie. Liczba 40 oznaczała po prostu że tych lat było wiele ale nie wiadomo ile.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mokrasek:

Według mnie pismo święte jest jedną wielką przenośnią

No i tu się mylisz. Tam gdzie Jahwe jest sadystą i psychopatą to tylko metafora. Gdy Jezus pokazuje ludziom jak się miłować to tak było naprawdę.
całkowicie pomijając fakt, że w XXI wieku historia o człowieku urodzonym przez partenogenezę, który chodził po wodze, rozmnażał chleb, zamieniał wodę w wino, zmartwychwstał i wstąpił do nieba jest... wątpliwa. Co najmniej.


@Alky: teraz bronią się, że to przenośnia taka ale jak spytasz by dali wszystkie przenośnie a co nie jest przenośnią to jesteś gimboateistą.
w ogólnej dyskusji o "odchodzeniu młodych od Kościoła", naganiacze lubią spłycać problem do "skandali" na łonie samej instytucji, całkowicie pomijając fakt, że w XXI wieku historia o człowieku urodzonym przez partenogenezę, który chodził po wodze, rozmnażał chleb, zamieniał wodę w wino, zmartwychwstał i wstąpił do nieba jest... wątpliwa. Co najmniej.


@Alky: U mnie w rodzinie tak myślą. Każdy mówi, że Bóg to tak owszem, ale ksiądz nie. Tylko prawda jest taka,
@kubako: A o tym nie wiedziałem. Tak czy inaczej chciałem po prostu podać łatwy przykład.

Masz jakieś źródła mówiące o tym skąd się wziął pomysł na tą historie o Egipcie? Może to jest opis innego ludu który wyszedł z Egiptu? Albo Egipcjanie tak bardzo nie lubili żydów że zniszczyli wszelki ślad po ich obecności.
@K-S-: Nie, raczej nie jest to historia innej nacji, skoro archeolodzy nie znaleźli śladów takiej wędrówki. To pewnie mit wymyślony przez Hebrajczyków. W końcu nie wszystkie mity inkorporowali od innych, i każdy mit kiedyś musiał powstać po raz pierwszy ;)

A czemu Egipt? Myślę, że dlatego, że był od wówczas politycznym i kulturalnym centrum świata, coś jak Ameryka dziś. Takie miejsce skupia na sobie wrogość i niechęć i łatwo uczynić z