Wpis z mikrobloga

@Chwilowo: mogę się tylko podpisać pod tym, co pisze @lublinmk:

Mnóstwo osób bierze bordera na takiej zasadzie, że wpisuje w google "najmądrzejsze rasy psów", wyskakuje im pudel i border, biorą bordera, bo myślą, że on się taki mądry rodzi i wszystko będzie od razu umiał i będzie łatwo.

NIE SUGERUJĘ, że Ty jesteś takim przypadkiem, ale wolę o tym wspomnieć, bo zawsze jak ktoś mi mówi o planach wzięcia tej
@BarkaMleczna: mój kuzyn ma bordera że sportowych linii. Ten pies to by #!$%@?ł cały boży dzień. Pies sobie śpi, kuzyn gwizdnie i border już się zrywa, gotowy do działania. Kiedyś jak byłem z rodzicami w odwiedziny, pies przynosi nam patyk. Kuzyn każe to ignorować, a ja głupi rzuciłem. Dwie godziny wyjęte
@lublinmk: @BarkaMleczna: @lublinmk: W tym wszystkim co piszecie to widzę jeden problem, który jest mega ważny przy tej rasie - brak nauki odpoczynku. Tak jak piszecie, te psy są jak roboty, gdyby miały sposobność biegać cały dzień to by biegały i by się zabiegały na śmierć ale by nie przestały, mają to w genach. Dlatego tak mega ważna jest nauka odpoczywania w domu, nauka wyciszenia. A sama aktywność z
@Chwilowo: patyk był tylko przykładem. Ten pies miał mnóstwo różnych zabawek, i był ćwiczony wielu komend i czynności i psich sportów. A bordery z tych ładnych to całkiem inne linie niż te sportowe. Te drugie na wystawach osiągają zazwyczaj co najwyżej minimum do rozrodu