Wpis z mikrobloga

Muszę spuscić ciśnienie bo #wynajem #krakow

Wynająłem kuzynce mieszkanie za 1100 (40m²)
Standard jak na zdjęciach

Po roku polazłem tam na wizję i syf jak cholera, aż szkoda patrzeć.. W kiblu kamień na wszystkim, kabina prusznicowa jest już w wersji intimi (warstwa kamienia 0 przepuszczalności, że skrobać można). No kurde, sam tam mieszkałem 7 lat i nie zrobiłem takiego syfu (dbałem bo moje)..

Lokatorzy zaskoczeni, że prognozy opłat na nowy rok wzrosły - media (co, cwu, woda, śmieci, czynsz wspólnoty, internet) do tej pory wychodziły ich 630zł, teraz w górę do 800zl. Oczywiście jak zużyją mniej (prądu wody) to oddam opłacone zaliczki.

Czyli wyszło 1900, zaproponowałem jeszcze podwyżkę najmu z 1100 na 1200 aby wyszło w sumie 2k.

Strasznie zaskoczeni, zdziwieni że jeszcze najem mam czelność podnieść o 9% przy inflacji 17% i tym jak ceny w #krakow wywaliły w marcu... I jeszcze ten ich komentarz, że już tylko zarabiam bo jak zaczęli podnosić stopy % to wypsztykalem się z oszczędności i zamknąłem hipotekę. Normalnie złodziej prywaciarz że mnie....

Najlepsze jest to, że uważałem że kuzynka będzie spoko, bo znam jej rodziców i wielokrotnie byłem u nich w mieszkaniu. A tu taka syfiara się okazuje

No nic musiałem się odstresować spuszczając ciśnienie..
gchmurka - Muszę spuscić ciśnienie bo #wynajem #krakow

Wynająłem kuzynce mieszkani...

źródło: comment_1672953473mIcNAg9VI1QMibDhtIl1hd.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
@gchmurka:
1. Kobiety na mieszkaniach to największe syfiary jakie możesz spotkać.
2. Z rodziną nie robi się interesów na pieniądze bo zawsze będzie drama i skończysz jako #!$%@?.
  • Odpowiedz
@gchmurka Z tego co widać po zdjęciach standard mieszkania jest w porządku więc podnoś opłatę, bo wołając 1200 zł przy obecnych cenach dajesz się trochę #!$%@?ć. A kuzynce jak się nie podoba to do widzenia
  • Odpowiedz
@gchmurka: powiedz, że potrzebujesz pieniędzy, bo X. Masz kilku chętnych na mieszkanie, którzy dają np. 3000. Pokaż ceny rynkowe i powiedz, że jako rodzinie możesz dać za 2200/2300. Jak będą się bardzo pruli, a Tobie odpowiada układ z nimi, to zejdziesz na 2000, które na początku chciałeś, oni się ucieszą, że są takimi, hehe, negocjatorami i każdy zadowolony.
  • Odpowiedz
@gchmurka: Taka chata za 2000 zł całość?! Kurde, to jest naprawdę okazja i jak nie kumają warunków rynkowych, to niech wypindalają, a Ty na pewno znajdziesz lepszych lokatorów. Jeszcze te pretensje i wyliczanie Tobie, że zarabiasz na nich - kij im do tego? Obca osoba by Ci nie wyliczała, a i mniej nerwów ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@LJBW603: @ismenka:
lokalizacja stara część Huty przy Zalewie Nowohuckim. Blok lata 50, 6 lat temu robiłem tam generalkę (instalacja elektryczna wodna, no wszystko do gołej cegły) i sam mieszkałem do grudnia 2021.

Więc rynkowo tak 1500-1800 to jest warte za sam wynajem, media to już zależy od tego ile zużyją (mieszkają tam w 2). Puszczam to za 1200 bo kasy mi nie potrzeba (dałem myślę dobrą cenę i to 300z
  • Odpowiedz
@gchmurka: Tobie niech nie przechodzi, tylko to załatw z nimi. Bo znowu dupa Ci zmięknie i będą po niej kopać, aż znowu Ci się uleje.

Serio, chopie, szanuj się, bo oni Cię nie szanują i wdzięczności nie czują, skoro tak zareagowali. Dla mnie jest to temat do zamknięcia, a nie przełknięcia. Rok im już pomagałeś - to naprawdę dużo i w zupełności wystarczające na start. Nie jesteś nic im winny i
  • Odpowiedz