Wpis z mikrobloga

@jmuhha może covid xd, kawa z ekspresu a zalewajka to dwa odmienne swiaty. Jeśli to ekspresz młynkiem wbudowanym to może spróbuj się pobawić z stopniem zmielenia. Jak za drobno to nie przecisnie się przez kawę odpowiednia ilość wody i nie wyciągniesz odpowiedniego aromatu a całość będzie dziwnie gorzka bardziej zagotowana niż zaparzona. Jak za grubo Mielone to może przepuszczać jak przez sito i też się zaparzy bo woda przepłynie przez kawę i
@jmuhha: Weź te naklejki ściągnij bo wiocha w uj. Widać, że nie masz smaku wiec i kawa niedobra.
Mam ten sam express tylko w innym wykończeniu i powiem Ci tak. Kup kawę mkCafe brazil i ustaw moc na 3-4 ziarnka
@jmuhha: Jak nie czujesz różnicy miedzy świeżo zmielona kawa a zwykłą rozpuszczalną to może coś z czuciem smaków masz nie tak.

Ja teraz piję kawę Dalmyr lub Tchibo ziarnista, robię głównie capuchino lub latte i jest zajebista. Ilość ziaren dałem na maks, temperatura na max, miękkość wody na maks. Ekspres Delonghi.
@jmuhha: Nie ma go w regularnej sprzedaży już z 2 lata. 5530/10 Philips poznaję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@stanley88: Piszesz o braku smaku i każesz autorce kupić MkCafe ()
Zamów sobie dobrej jakości ziarno z manufaktury, wyciągnij zaparzacz, umyj go dokładnie, nasmaruj go tym oryginalnym smarem od Philipsa, wyczyść układ mleczny, zamontuj nowy filtr (jeśli używasz, bo ja np. korzystam z przefiltrowanej
@Notakaprawda: Tutaj układ praktycznie nie istnieje a nawet jeśli to czyści się go w sekundę i sam się też czyści. Co do mkCafe brazil to jedna z tych kaw co nie kosztuje dużo a do latte pasuje idealnie. Przerabiałem już różne kawy bo użytkuje go 3 lata i często wracam właśnie do niej.