Wpis z mikrobloga

czyli jakie...


@10129: np przeglądanie wypoka

Pytam o te dwa procki bowiem spełniają założenia, przy intelu w nowszych cpu, sprawa jest jasna bo jest quicksync av1 czy avx512 etc a przy AMD pomiędzy wersjami jakie są różnice? taktowanie rdzenia wyższe tylko?
@Pan_Slon do przeglądania wypoka bierzesz 5800, bardziej Ci się przyda wydajność pojedynczego wątku.

Resztą różnic do neta między nimi nie ma znaczenia ( ͡º ͜ʖ͡º)

jakie avx512? masz na myśli te co intel kazał zablokować dla producentów płyt głównych?
jakie avx512? masz na myśli te co intel kazał zablokować dla producentów płyt głównych?


@10129: to nie ma tutaj znaczenia, ciekawią mnie różnice pomiędzy dwoma podanymi procesorami, 9 3900 jest w sumie tanszy do kupienia, czyli potencjalnie lepszy skoro 5800X nie oferuje nic konkretnego ?
aczkolwiek nie wiem czemu nie kupisz w tym wypadku jakiegoś ryzena 3600.


@10129: dzieki, ten link jest dość wymowny, z przeglądaniem wypoka żartowałem oczywiście, proc będzie użytkowany do edycji video, transkodowanie, renderowanie etc 4k, nie mam aktualnie nic w 10bit więc dość lekko.
Dlatego zastanawiam się nad różnicami, w ogólnej wydajności nie jest to porażające, mam wrazenie że dodatkowe rdzenie rekompensują trochę starszą technologie wykonania, przez co różnice się zacierają