Wpis z mikrobloga

Mireczki polecacie jakiś internet mobilny (albo może odradzacie jakieś szczególnie)? Mam kilka wymogów:

-stabilny i dobry zasięg (tutaj kluczowa sprawa, bo internet miałby działać też w miejscach w których może być kiepsko z zasięgiem więc im lepszy operator tym lepiej większa szansa że zadziała),

-im większy limit danych tym lepiej (bo bez limitów chyba nie ma),

-im większa prędkość pobierania tym lepiej (ale tutaj ogranicza mnie router 4g także 5g nie ma potrzeby),

-ten internet byłby brany w hurtowych ilościach, dobrze by było mieć do tego jakąś jedną apkę z wrzuconymi wszystkimi i mieć podgląd gdzie ile transferu zostało, i w razie potrzeby lekko dokupić transferu),

-cena (ale ona jest najmniej ważna).

#pytanie #pomocy #it #internet #router #internetmobilny #play #tmobile #virginmobile #orange #orangeflex
  • 17
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DevSharingan: odradzam virgin mobile, ta sieć to jest nieśmieszny żart. Używałem w Krakowie niecałe 3 miesiące, z czego przez 2 miesiące doświadczałem problemów ze zrywaniem połączenia, notoryczne przełączanie na HSPA, a prędkości oscylowaly wokół magicznych 2Mbps. Pomoc techniczna nie istnieje. Odpowiadają, że analiza nie wykazała problemów, oczywiście analizy udostępnić nie chcą. Stwierdzają, że usługi świadczyli poprawnie, następnie przyznają, że jedna ze stacji nadawczych w mojej lokalizacji była nadmiernie obciążona, co mogło
  • Odpowiedz
@Yaser: miałem virgin jako normalny numer telefonu i tam rzeczywiście z zasięgiem był dramat. Fakt faktem byli wtedy chyba najlepiej wypadali cenowo bo moje rachunki oscylowały do 10zł ale poza tym to lipa.
  • Odpowiedz
@DevSharingan: może Orange flex? do tej pory co roku jest internet dla studentów. Teraz na 6x50gb a cennik i GB możesz sobie sprawdzić na stronie. Z kodem polecającym możesz dostać 30zl na drugi miesiąc. możesz mieć więcej niż jedną kartę SIM w większych ilosciach.

Ale jeśli chcesz brac hurtowa ilość kart to polecam się skontaktować z siecią i poprosić o ofertę. może dostaniesz własny APN i ofertę wspólnego internetu na te
  • Odpowiedz
@DevSharingan: w przypadku flexa do jednego numeru możesz podpiąć 5ppzostalych i z głównego przelewać GB w aplikacji da się ustalić zlecenia stałe. Ale max to 5numerow i faktury są osobno na każdy numer ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czyli w sumie masz 6numerow plus 2 karty do numeru głównego
  • Odpowiedz
@korin_: teraz mam flex jako prywatny numer i apka ok ale tutaj chodzi o większe ilości niż 5 sztuk. A przy okazji i zasięg też jest raczej przeciętny tj zdecydowanie lepiej niż takie virgin ale to dalej przeciętnie.
  • Odpowiedz
@korin_: a no i kwestia jest taka że ja chciałbym mieć taką apkę gdzie będę mógł być zalogowany a karta będzie 200km dalej w routerku i nie będę miał jak wpisywać jakiś kodów a we flex tak jest że jak wyloguje to leci autoryzacja smsem na numer a mi chodzi głownie żeby to miało użytek internetowy
  • Odpowiedz
@korin_: nie chcę żeby mi ktoś zaraz składał oferty. To nie 5 sztuk ale i nie 10000. Głównie chodzi mi o opinie bo co z tego jak duży limit jak np zasięg do kitu i nici z neta itp. Także raczej chodzi mi o polecenie/odradzenie operatorów.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@DevSharingan: to jest net mobilny, wszystko zależy od lokalizacji, w jednym miejscu działa lepiej jedna sieć, w innym inna, to że wszystkie deklarują 99% pokrycia nic nie znaczy.
To jest właśnie często błąd ludzi bo nie sprawdzą jak chodzi net tam gdzie najczęściej korzystają, biorą abonament, a później płacz że słabo działa albo wcale i potem wrzuty że w tej sieci to nie bierz bo nie ma zasięgu albo słabo działa.
  • Odpowiedz
@dizel81: tylko że wiesz tutaj nikt się nie będzie #!$%@?ł i brał 100 kart od różnych operatorów bo nie chodzi o jedną lokalizację tylko kilkanaście. Także raczej wybieranie ogólnie najlepszej opcji tudzież mniejszego zła.
  • Odpowiedz
@DevSharingan: nie ma bardzo reguly, w jednej lokalizacji moze lepiej dzialac jedno a w drugiej drugie. W tmobile da sie ogarnac nolimit net dla firm i to bardzo tanio. Przy ilosci typu 50 kart mysle ze mogliby dac nolimit w okolicach 40, moze taniej (widzialem troche roznych ofert)
  • Odpowiedz