Wpis z mikrobloga

Prywatne sieci 5G są przyszłością przedsiębiorstw. Jedna sieć w tej technologii na terenie firmy/fabryki dostarczy całą masę usług.

Przykładowe usługi na na jednej sieci Private Wireless (prywatnej sieci 5G):
1. Automatyka przemysłowa - PLC
2. Pojazdy autonomiczne
3. Monitorowanie środków trwałych, narzędzi, pojazdów
4. Kamery security
5. Kamery dla video analizy (np. w celu poprawy produkcji lub prediction maintenance)
6. komunikacja głosowa i wideo
7. push-to-talk, push-to-video
8. Grupowe systemy wywoływacze
9. Roboty produkcyjne
10. Systemy automatyzujące magazyn

Wszystkie te usługi działają na jednej sieci, odseparowane wykorzystując tzw. network slicing.
Prywatne sieci 5G to bardzo niskie opóźnia i duże prędkości danych.

A jak do tematu prywatnej sieci 5G podchodzi Skoda?
W najnowszym wpisie na blogu:

Prywatna sieć 5G w fabryce Skoda

----------------------
Zapraszam do obserwowania autorskie tagi:
#privatewireless #sieciprywatne

Pobierz PrivateWireless - Prywatne sieci 5G są przyszłością przedsiębiorstw. Jedna sieć w tej...
źródło: comment_1672911057j4ExCkoG0dhdjaCHAB23bX.jpg
  • 28
@s---k: oho widzę, że jak przystało na automatyka przemysłowego security na 2 planie ( ͡° ͜ʖ ͡°) a później przychodzi gimnazjalista z laptopem, wpina się w gniazdko ethernet i bawi się parametrami. Zwykły Pan Mietek rozumiem wpina i dynamicznie przydzielany zasób sieciowy jest OK?
@PrivateWireless: omg, w którym miejscu powiedziałem, że safety jest na drugim planie?

Czytasz wybiórczo to, co chcesz.

Masz zwykły czujnik indukcyjny, który nie wiem, służy jako potwierdzenie, że drzwi są zamknięte. Poślesz zwykłego chłopa, elektryka, bez laptopa z nowym czujnikiem. On go wymieni, trzy druciki, i fajrant.

A jeśli musisz adresy przypisywać, to ten chłop już nie pójdzie, tylko musisz kogoś innego ściągnąć.
@s---k: rozumiem, zobaczymy z czasem jak to będzie wyglądać. Moim zdaniem koszty wygrają i czujnik indukcyjny kosztujący grosze może zostanie ale sygnał od niego będzie szedł do jakiegoś zbiorczego gateway 5G i stamtąd do systemu SCADA.
@keton22: Sensoryka i Scada nie ma za wiele wspólnego z awaryjnym zatrzymywaniem robota, więc argument trochę z dupy. Sygnały safety robota to co innego - zawsze (przynajmniej do zmiany standardów/certyfikatów safety) będą po kablu i w logice wysokiej.
czyli ty chcesz w każdym jednym czujniku mieć moduł 5G, tak


@s---k: Nie wiem czemu upierasz się z tymi pojedynczymi czujnikami. Przecież 5G może siedzieć na wyspie czujnikowej. Już 2 osoby pisały, że to może mieć zastosowanie w systemie fizycznie rozproszonym. Czyli wielka hala, jeden sterownik ogarnia kilka mniejszych maszyn rozsianych po hali oraz współpracujące z nim terminale albo naręczne skanery dla pracujących osób.
@Halineusz: Ostatnio się nad tym zastanawiałem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Halineusz: nie spotkałeś się jeszcze z bezprzewodowym panelem do robota z przyciskiem bezpieczeństwa? Są już stosowane bezprzewodowe systemy safety.