Wpis z mikrobloga

ja wiem,ze PiS zły i niedobry ale nawet jakbyś przyjął ze inna partia radziłaby sobie lepiej z inflacja na poziomie np. 8% zamiast 15% to dalej taki zestaw kosztowałby około 23zl. Także śmieszą mnie takie obrazki w stylu zobaczcie ile zapłaciłem za 4 bułki i banany.


@rakiwo: Przecież żarcie poszło do góry w #!$%@? więcej niż oficjalna inflacja
@GienekZFabrykiOkienek: I poszłoby w #!$%@? również gdyby inflacja wynosiła 8%, wiesz czemu? Bo głównym spichlerzem Europy jest Ukraina i to w dużej mierze powoduje to, że żywność jest droższa niż oficjalna inflacja w całej Europie. Oczywiście to nie oznacza, że za PiSu nie mamy rekordowej inflacji i nie jest jeszcze drożej, ale na koszyku o wartości 25 zł gówno pokażesz, to równie dobrze mogą być wahania marży sklepowej. Sam mam pod
@Saudade: i jakoś żadne twoje źródło nie potwierdza bzdur wypisywanych przez ciebie. A i jeszcze jedno mamy 2022 rok a ty mi jaką archiwalną stronkę dajesz z danymi do 2019 roku ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kapitalista777 @Dylonji a kto drukował te pieniądze? Chochliki? Więc chyba akurat to jest winą naszych czempionów czy jednak nie?
Inflacja w Słowacji, Rumunii i Bułgarii była niższa niż u nas w listopadzie 22. Poza tym chyba powinniśmy starać się równać w górę, a nie w dół, ale jak wolisz xD

Zgodnie z klasyfikacją OECD w Polsce klasa średnia to osoby, które zarabiają od 3526,50 zł brutto (odrobinę więcej niż minimalna krajowa w
Pobierz
źródło: comment_1672844472lD308GL9wxfotwL5CWZFn9.jpg
@unclefucker: Jakich bzdur jak to nie ja napisałem tamten komentarz? Jak ci tylko uświadamiam twoje zacietrzewienie bez podparcia danymi.
No to popatrz na dane z eurostatu tam masz 2020, bardzo mi przykro że statystyka publiczna nie działa tak prędko jakbyś sobie życzył. Jak chcesz to ci to przypomnę za te 2 lata ciekawy kto wtedy będzie taki mądry ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Poza tym co się takiego
@Dylonji chłopcze, według oficjalnych danych klasa średnia jest od około 3,5k do 9,5k (https://www.livecareer.pl/porady-zawodowe/klasa-srednia). Czy jest to rzeczywista klasa średnia? Oczywiście, że nie. Moim zdaniem pokazuje to tylko tyle, że dążymy do zmniejszenia rzeczywistej ilości osób łapiacych się do klasy średniej na rzecz idei "wszystkim równo, wszystkim gówno". Odniesiesz się może do reszty komentarza?

@on_83 czy cokolwiek takiego napisałem? Żyję w Polsce, robię zakupy w Polsce, chciałbym mieć wpływ na decyzje
@OdmieniecGerwant ok czyli jak w Polsce wzrosły ceny np o 100% a u naszych sąsiadów np o 150% to i tak są #!$%@? bo przecież sytuacja w Europie nie ma żadnego wpływu na ceny w Polsce. Nie tak to działa, za te same produkty u naszych sąsiadów zapłacisz podobnie albo i drożej przy podobnym poziomie zamożności (nie mówię tutaj o szkopach)
@on_83 owszem sytuacja w Europie ma wpływ na ceny i jest to normalne. Ale odpowiedz mi na pytanie czy dodruk pieniędzy, zamykanie przedsiębiorstw, zwiększanie wydatków socjalnych, zależność od rosyjskiego węgla i gazu (brak OZE) i zawyżanie marży paliwowej przez koncern należący do państwa mają wpływ na wysokość inflacji? I czy rządzący mają wpływ na wyżej wymienione kwestie