Wpis z mikrobloga

Moim zdaniem, jakie by nie były hejty, to walka była na prawdę ciekawa. Mniej więcej do 6 rundy Szpilka miał jeszcze duże szanse na zwycięstwo, później knockdown spowodowany mocnym strzałem w splot słoneczny zawalił wszystko ;)

Mimo wszystko, chyba jego najlepsza walka - popełnił dużo mniej błędów niż w poprzednich, co jednak skłania do myślenia, że jest blisko aktualnej granicy jego możliwości.

#boks #szpilka
  • 5
@Reeposter: Zmiana trenera byłaby dobrym kolejnym krokiem. Przez kilka rund przysłuchiwałem się, co Łapin mówi szpilce, i jedyne, co wychwyciłem, to "dasz radę?" , "jesteś gotowy?!" "weź się w garść!", "spokojnie"

żadnych taktycznych wskazówek, kompletnie nic
@Reeposter: na samym końcu w 10 rundzie jak zaczęli krzyczeć idź na całość, to wydaje mi się nastąpiła całkowita rezygnacja z jakiejkolwiek strategii i to go zgubiło. I tak by przegrał na punkty ale przynajmniej nie po nokaucie.
@Reeposter: szpilka nie mial szans na zwyciestwo, jennings nie jest wybitnym boksetrem, ale jest bardzo konsekwentny i ma bardzo dobra obrone. Obijal doly szpilki i tak sie to musialo predzej czy pozniej skonczyc. Zauwaz, ze jennings w przerwie przed 10 runda normalnie rozmawial w narozniku bez zadyszki. Jedyna opcja dla szpilki to mocno popracowac nad kondycja i zejsc wage nizej. Na wage ciezka jest za maly i zbyt slaby fizycznie, a
@zigiscrew: Myślę, że on wtedy już był świadomy tego, że przegrywa na punkty i wolał zaryzykować i pójść na całość - przed walką mówił, że z nim ciężko będzie wygrać na całym dystansie i jeśli mu się nie uda położyć na deski zaryzykuje ostatnie minuty.