Wpis z mikrobloga

Skąd brać poleconka książek? Za 2-3 dni kończę Himmlera z wiadomej serii i nie mam niczego w kolejce ( ͡° ʖ̯ ͡°) najlepiej tematyka IIWŚ, ale w sumie poczytałbym też coś o IWŚ. Istnieje odpowiednik Drugiej wojny światowej Beevora, ale o pierwszej wojnie? Taki skompresowany, całościowy opis tej wojny, od przyczyn, przez przebieg, aż po zakończenie i skutki?

W sumie przyjmę cokolwiek w tematyce historyczno-wojennej, przyjmuję wszystkie propozycje. Warunek: literatura faktu, za literaturę piękną będzie czarnlisto ( ͡° ͜ʖ ͡°) i czasy raczej nowożytne

#ksiazki #czytajzwykopem
  • 15
@cutecatboy Z I wś czytałem tylko "Samobójstwo Europy" Chwalby i było ok. Sam opis wojny od początku do jej końca to ok 300 stron a potem kilka dodatkowych rozdziałów dotyczących poszczególnych jej zagadnień np. sytuacji cywili w trakcie jej trwania. Książka dobra jako punkt wyjścia do szukania kolejnych pozycji.
@fakundo: Te książki o PW są rzeczowe, czy raczej w typie tych gloryfikujących powstanie? Bo szczerze mówiąc wolę książki przedstawiające suche fakty, a akurat z PW różnie bywa.
@cutecatboy: w PRL nie został nigdy wydany von Krannhals. Bo tam punkt widzenia niemiecki jest przedstawiony. Dla mnie zupełnie inne spojrzenie (choć wybielanie "rycerskiego" Wehrmachtu jest) niż w naszych książkach. Davis to gruba kobyła. Kontekst powstania z różnych stron - wydaje się jak dla mnie obowiązkowa.