Wpis z mikrobloga

Czy wiadomo może, czy AX zajmuje się równolegle sprawą Patryka Palczyńskiego? Chłopak zaginął około miesiąc przed zaginieciem Iwony Wieczorek. 3 dni przed zaginięciem Wieczorek wyłowiono jego ciało z Bałtyku. Dociążone dwoma płytami chodnikowymi o wadze 23 kg, z rękami związanymi za plecami. Prokuratura przyjęła wersję samobójstwa. Do tego pominięto wiele kluczowych dowodów. Na przykład zegarek, który przeczył oficjalnej wersji i sugerował, że chłopak żył jeszcze kilka dni po ostatnim kontakcie z matką.

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,29268973,pawla-znaleziono-w-baltyku-ze-skrepowanymi-dlonmi-sprawa-ucichla.html

#iwonawieczorek
  • 26
@alcuch420: Nawet zakładając, że powyższe informacje są prawdziwe (sytuacja rodzinna, kosz od dziewczyny itd.), to nadal nie jestem w stanie zrozumieć jak udało mu się przeprowadzić samobójstwo w taki sposób, że nikt tego nie zauważył. Już #!$%@?ąc od tego, że sam sposób popełnienia samobójstwa był bardzo niekonwencjonalny, to w jaki sposób (przyjmując wersję prokuratury) chłopak miałby w weekendową noc, w okolicach Skweru Kościuszki: przenieść niepostrzeżenie 23 kg płyty chodnikowe i liny,
@Instrybutor_z_Orlenu: @frnk: @Karmaloop: @alcuch420: @kocham-pati-3: @rolnik_wykopowy: @Czyps-czyps: z tego co czytałem to te zachowania samobójcze to ścięcie włosów (przed daleką podróżą), wystąpienie z kościoła, spłata niewielkiego długu, brak zabrania wielkiej ilości rzeczy w tym aparatu (był miłośnikiem fotografii). Co z wątkiem zegarka? Co do dysfunkcyjnej rodziny - policjant próbowal wmówić matce że jest zbyt nadopiekuńcza i młody po prostu od niej uciekł.
@alcuch420: Piszą tu, że śledczy ustalili, że lina była związana w sposób sugerujący, że zrobił to sam. Przede wszystkim nikt nie wie jak wyglądał węzeł bo policyjny technik go rozciął przed zrobieniem zdjęć i biegły nie był w stanie nic już ustalić. O sprawie czytałam bardzo dawno ale z tego co pamiętam to na sznurze znaleziono DNA dwóch innych osób (jeśli nie mylę teraz spraw), ale nikt tego nie drążył.
@lubiegrzeski: rozciął węzeł, niewiadomo czy na pół czy w jakiś inny sposób i może ktoś doświadczony w marynarstwie i żeglarstwie był w stanie stwierdzić z pozostałości co to był za rodzaj węzła itd. Nie wiem:( Ja nie stoję po stronie zadnej wersji, podesłałam tylko to co kiedyś przeczytałam i brzmi dość wiarygodnie, wracając dziś do tych komentarzy znalazłam jeszcze takie:
Pobierz alcuch420 - @lubiegrzeski: rozciął węzeł, niewiadomo czy na pół czy w jakiś inny spos...
źródło: comment_1672747299lrOLrF337D0df5vl4QFTf5.jpg