Wpis z mikrobloga

Mirki, poradzicie coś na wyłamaną belkę drewnianego łóżka? Odłamała się od nogi łóżka. Trzymała się na niej na dwóch śrubach i kołku. Na ten moment wykręciłem śruby i podtrzymuję belkę za pomocą małego stołeczka (trochę niżej niż powinna być). W komentarzach wrzucę 5 zdjęć, więc poczekajcie jeszcze z komentarzami.
#budownictwo #diy
  • 20
@Senior_Mordino: zdemontuj tą deskę, sprawdź, czy są wszystkie odłamki i czy ładnie do siebie pasują. Jeśli tak, to kup klej Vikol, ale nie gówno marki Dragon, tylko jakiś porządnego producenta, posmaruj, poskładaj mocno ściśnij ściskami stolarskimi i zostaw do wyschnięcia. Jak potem złożysz, to od spodu strony dołóż wzmocnienie z metalowego kątownika, największego, jaki tam da się wstawić na szerokość.
@Senior_Mordino: nie znam tego kleju, więc nic na jego temat nie wiem. Niemniej internety mówią, że to typowy klej uniwersalny, taki bezbarwny "śmierdziel". To ja ci dobrze radzę, użyj lepiej Wikol - to typowy klej do drewna, z zajebistą siłą klejenia, dobrze sklejone wikolem drewno (czysta, dobrze spasowana spoina, wysychająca pod silnym naciskiem) ma wytrzymałość większą, niż samo drewno, dwa kawałki drewna sklejone wikolem i rozłamane zwykle nie łamią się na
@Senior_Mordino: nie sądziłem że będziesz chciał to ratować. Możesz pobawić się w puzzle, wikolem skleisz, sciski i ogień. Mimo wszystko jednak dałbym jakiś kątownik i kawałek profilu stalowego. Przykręcasz kątownik do nogi, profil kilka cm za pęknięciem i opierasz na kątownik, też może dać radę.
@Jarek_P: @wacek_1984 @lobo Hej, dzięki za pomoc. Poskładałem te puzzle jeden po drugim na kilkanaście godzin stosując wikol i zaciski. Wygląda to super wytrzymale i wieczorem będę skręcał. Zamierzam też dodać kątownik od spodu aby wzmocnić całą konstrukcję.

Mam tylko 2 pytania, może mądre może głupie, więc mnie nie linczujcie :)

1. jaka jest różnica między kątownikiem a profilem, bo już sam nie wiem co kupiłem:
https://www.screwfix.com/p/corner-braces-zinc-plated-103-x-103-x-22mm-10-pack/14177

2. mam wkręty do
@Senior_Mordino: no cóż, pierwszego wielkiego plusa daję Ci za to, że w tym gównie oficjalnie zwanym Nową Odsłoną Wykopu udało Ci się dotrzeć do swojego starego wątku i coś do niego dodać. Przy tym wyczynie jakaś tam naprawa łóżka to pikuś.

Co do pytań:
1) kupiłeś kątownik. Profil zaś to jest kształtownik ciągnięty w formie sztangi, kupowany na metry. Profil kątownik ma kształt kątownika w przekroju, Twój kątownik zaś jest po