Wpis z mikrobloga

Cześć Mirasy.

Przychodze do Was z zapytaniem, które zapewne było tutaj stawiane nie raz nie dwa. Mianowicie stoję przed wyborem podjęcia przebranżowienia się do #it. Studiowałem #air na #pwr. Od prawie 2 lat siedzę w automatyce jako programista PLC. Jednak przez specyfikacje tej pracy - ciągle wyjazdy, praca w stresie i multi stanowiskowość powoli stwierdzam że to może nie jest zawód dla mnie.. Stąd pytanie do Was..
1.Czy jest jeszcze miejsce w branży IT?
2.Czy dobrym pomysłem jest podjecie się studiów podyplomowych czy raczej postawić na jakiś porządny kurs
3. Moja praca o tyle podoba mi się że widzę namacalne jej efekty... Praca urządzeń, przepływy, konfiguracja. W której gałęzi IT widziałbym na bieżąco efekty swojej pracy?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomocne informacje :)

#pracbaza #it #programista15k
  • 14
  • Odpowiedz
@OFFkors 1. Jest, dla osób które ogarniają 2. Postawić na naukę, najlepiej z mentorem. Żadnych bootcampow ani podyplomowek 3. Widziałbyś, wyświetlają się na monitorze ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@OFFkors: jak sobie radzisz w PLC to poradzisz sobie w embedded C. Przechodziłem niemal identyczną ścieżkę kariery z tym że po studiach wyjechałem za granicę, ale po około 3 latach w PLC stwierdziłem że to nie dla mnie i znalazłem sobie firmę która robi głównie systemy hydrauliczne dla różnego rodzaju maszyn mobilnych. Programuje tam aplikacje w C. Generalnie praca podobna do PLC tylko nie trzeba tyle jeździć. Efekty widzisz na stanowisku
  • Odpowiedz