Wpis z mikrobloga

@DrFaithless: Internet powiedział że:

Originally the term Single Set Trigger referred to a trigger that has a normal pull of say 2 to 3 pounds when pulled, but if pushed forward first it "sets" to a few ounces when it is then pulled.

(...)

The whole idea is to have a firearm with a trigger with a pull in the 2 to 3 pound range for normal hunting, and a way
@DrFaithless: Panie, tu jest Polska, tu sie kupuje to co jest w sklepie, drogo, i jest się wdzięcznym. A nie jakieś zamówienia zagranicznej Tikki ze spustami premium ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A serio to nie umiem więcej powiedzieć, mało wiem o broni tego typu. Wygląda na to, że Tikka ma jakieś tam opcje co do spustów i trzeba by poczytać, ewentualnie do nich napisać z pytaniami.
No
@DrFaithless: @ppqa: jeden jest jednooporowy drugi z przyśpiesznikiem. Ten pierwszy bywa że da sie regulować w jakimś zakresie Tikka T1x .22 ma spust regulowany w zakresie 0,5-2kg. W Tikka Tac A1 spust jest regulowany w zakresie 1-2kg. Mam obie. W T1x wyregulowałem spust na 0,5kg. W Tac A1 spust zostawiłem na 2kg bo kultura pracy jest super.
Opcja drugs, tj. Z przyśpiesznikiem jest nieregulowana. Pchniecie spustu do przodu powoduje napiecie