Wpis z mikrobloga

Kompletuję zestaw monitoringu do budowanego domu i potrzebuję pomocy co wybrać
Zależy mi na tym, żeby kamery wyłapały gdyby ktoś kręcił się koło domu i dały mi znać na tyle wcześnie, żebym zdążył dojechać na miejsce zanim będzie po wszystkim (mieszkam niedaleko). Wiadomo, że im mniej mogłoby to kosztować tym lepiej - na całość chciałbym przeznaczyć do 4 tys.

Poczytałem trochę co kupić i wstępnie zdecydowałem się na taki zestaw:
- 6x kamera Hikvision DS-2CD1043G0-I (360 zł/szt.)
- rejestrator Hikvision DS-7608NXI-K2 Acusense (1075 zł)
- switch POE Dahua PFS3010-8ET-96-V2 8xPoE (300 zł)

Wybrałem tutaj ten rejestrator, bo ma AcuSense EasyIP 4.0 i fajnie byłoby mieć alarmy tylko na samochód/człowieka, a nie na przebiegającego kota czy drzewo ruszane wiatrem, ale zastanawiam się czy faktycznie warto do tego dopłacać? Zamiast niego może lepiej wziąć tańszy, bez acusense? Wtedy pewnie wziąłbym Hikvision DS-7108NI-Q1/M za 650 zł z wbudowanym switchem i oszczędził z 7 stówek.

Jeśli warto dopłacać do acusense, to może lepiej wziąć kamery z AcuSense a rejestrator bez, zamiast odwrotnie? 6x DS-2CD2043G2-I + ten tańszy rejestrator kosztuje mniej więcej tyle samo co ten pierwszy zestaw na samej górze.

Oprócz tego zastanawiam się też czy nie lepiej wziąć gotowca z allegro - cenowo wychodzi podobnie jak moje, ma rejestrator z acusense i 8 kamer, ale za to analogowych:
- 8x Kamera Hikvision DS-2CE17H0T-IT3F
- rejestrator hybrydowy 5in1 Hikvision IDS-7208HUHI-M1/S

Co wybrać? A może całkiem coś innego?

#hikvision #monitoring #kamery
  • 4
  • Odpowiedz
@bezspiny: Analizą obrazu zajmuje się kamera a nie rejestrator, to że wziąłeś nvr z "acusense" to oznacza tylko tyle że w jego opcjach będzie możliwość konfiguracji takich kamer - ale takie kamery musisz mieć. 1043G0 to najtańsze IP Hik'a i nie ma tam zaawansowanej analizy obrazu a zwykła detekcja ruchu.
  • Odpowiedz
@dktr: rozumiem, czyli tak czy inaczej musiałbym dopłacić do 2043G2. A czy wtedy potrzebuję też rejestratora z acusense, czy jak mam to w kamerach to rejestrator nie musi mieć tej opcji?
  • Odpowiedz
@bezspiny: Nie musi. Wszystko ustawiasz prosto w kamerze a ona wystawia to jako "zdarzenie" i potem ustalasz czy chcesz zapis ciągły czy tylko po zdarzeniu i tak samo powiadamianie. Musisz określić czy chcesz dobry obraz przy słabym oświetleniu i dopiero szukaj sprzęt. Zobacz jaka jest różnica.
  • Odpowiedz