Wpis z mikrobloga

@IdillaMZ: Ale jest prawdą, że Bandera to zbrodniarz. Chociażby jest wprost współodpowiedzialny za zamordowanie Pierackiego.

Stefan nie mial nic wspolnego z ludobojstwem


@IdillaMZ: Ma wspólnego z ideologią towarzyszącą temu ludobójstwo. Samo to ludobójstwo to - owszem - nie było jego dzieło.
  • Odpowiedz
@IdillaMZ: Ja tam bekę cisnę że oni czczą jakiegoś obszczymurka który tak w sumie to #!$%@? zrobił dla Ukrainy. Dzisiejsi Ukraińcy zrobili 10 x więcej przez rok niż Bandera, Szuchewycz czy ta curva Klaczkiwski przez całe życie.

Ten ostatni to tak naprawdę autor rzezi wołyńskiej, która tak obiektywnie patrząc jest jedną z najgorszych w XXw. Do dziś ruskie skacza z radości że mogą Ukraińców i Polaków skłócać tym wydarzeniem. Ja od
  • Odpowiedz
Ja tam bekę cisnę że oni czczą jakiegoś obszczymurka który tak w sumie to #!$%@? zrobił dla Ukrainy. Dzisiejsi Ukraińcy zrobili 10 x więcej przez rok niż Bandera,


@recznik_z_ikei: Tyle, że dasz głowę, że bez takich odwołań i zakorzenionej i przez te środowiska swiadomosci narodowej Ukriancy nie daliby sie zrusyfikowac jak Białorusini?
  • Odpowiedz
@szurszur: Ale mało kto traktuje to jako fundament państwa czy tożsamości narodowej. Ukraińcy jako dzień niepodległości świętują powstanie Ukrainy 1991, a nie tego faszystowskiego gówno państewka bandery. Inna sprawa że kult Bandery i ogólnie UPA na Ukrainie rozprzestrzenili w ostatnich latach rosjanie żeby móc ich łatwo skłócić z sąsiadami (stąd zwiększenie zainteresowania UPA na Ukrainie przed rokiem 2014). A że Ukraińcy jakimś ultra madrym narodem nie są ( z całą sympatią
  • Odpowiedz
@szurszur:

Tyle, że dasz głowę, że bez takich odwołań i zakorzenionej i przez te środowiska swiadomosci narodowej Ukriancy nie daliby sie zrusyfikowac jak Białorusini?


Ukraińcy dali się zrusyfikować. Nawet Zełeński nie umiał mówić po ukraińsku jak wygrał wybory... W 2014 roku nie byli narodem, ale to właśnie tamte wydarzenia stworzyły najpierw sprzeciw wobec Rosjan, a następnie na bazie tego powstało poczucie wspólnoty narodowej.

To jest ten sam problem jak u nas
  • Odpowiedz
@GeraltRedhammer: Nie dali sie zrusyfikowac w takim stopniu jak Białorusini, a ja w takim kontekscie tu pisze.
Mieli innych bohaterów to prawda ( i nie sugerowałem inaczej), ale to na nacjonalistach opierali spora częsc narodowego etosu.
  • Odpowiedz