Wpis z mikrobloga

Ja wam powiem że ten Markus to przereklamowany jest. To na pewno nie jest fotel dla ludzi powyżej 175 cm wzrostu. Osoby które piszą opinie że jest super dla wysokich ludzi to chyba na nim nie siedzieli lub mają jakieś kręgosłupy pokrzywione już. Chciałem sobie kupić jakiś nowy fotel i skusiłem się po opiniach na tego Markusa za 599 zł i powiem wam że nie warto. Jutro go zwracam do ikea z tyt. rękojmi bo ma wadę fabryczną (krzywe oparcie). Jednak do wzrostu 188cm (jaki mam) to się nie nadaje z dwóch powodów: pierwszy to że ma za krótkie siedzisko 45 cm (mierzone miarką), a przez tą poduszkę lędźwiową to jeszcze się skraca bardziej siedzenie bo poduszka wymusza przesuniecie tyłka i ud do przodu przez co nogi nie mają odpowiedniego podparcia, a drugi powód to taki że poduszka nie jest regulowana i dla osób wysokich jest ona za nisko przez co fotel nie jest wygodny przy dłuższym siedzeniu - w sklepie tego nie czuć po siedzicie kilka minut, ale jak posiedzicie godzinę na nim to jest lipa. Z plusów tego fotela to na pewno wysokie oparcie (wysokie na ok. 82 cm od siedziska) oraz blokada przechyłu fotela dzięki której można sobie ustawić go odpowiednio. Jeżeli jesteście wysocy to zdecydowanie nie polecam bo będziecie się na nim męczyć, nie przesiedzicie kilku godzin na nim dziennie.
#markus #ikea
  • 2