Wpis z mikrobloga

Mirki medyczne zapytałem was o lekarza weterynarza to jeszcze chciałbym o pielęgniarke ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przez ostatnie lata non-stop słyszałem jak to jest źle opłacana grupa społeczna niemniej jednak mocno się zdziwiłem patrząc na oferty pracy. Luxmed 60-70h/brutto i to z wymaganiami tylko studiów (bez specjalizacji). Nie była to odosobniona oferta. Sprawdzałem też zarobki w publicznym szpitalu to tier 1 piguła ustawowo 7300 brutto. Niby nie dużo ale ze wszystkimi dodatkami przypuszczam że ta kwota to jest tylko 1/3, 1/2 całej wypłaty biorąc pod uwage jak mają opłacane dyżury, prace w niedziele i świetą itd. Ogólnie to #!$%@? znam się na temacie i chciałbym porozmawiać z ludźmi bardziej rozgarniętymi od siebie bo wydaje mi się, że ta grupa społeczna ma całkiem lajtowe życie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zwłaszcza po specce np. anastezjologicznej gdzie w US/Szwajcarii zarobki uśredniają się w granicach 140-200k/rocznie ( ͡° ͜ʖ ͡°) #medycyna #pielegniarstwo #studia #szpital
  • 7
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@anonimowymirek155: te 7 brutto to ze specjalizacją i bez żadnych dodatków bo większość szpitali takowych już nie płaci... niby dużo ale jakoś nie tak bardzo... a co do anestezjologicznej to zdziwił byś się jak mało osób robi... są duże braki
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@anonimowymirek155: głównie specki robione są pod te podwyżki ustawowe ale należy dodać że razem z magistrem tyle wychodzi, z anestezjologoczną jest tak że robi ją niewiele osób a jak wszędzie co roku ludzie odchodzą na emeryturę i niewiele decyduje się na na pracę na kontrakcie w jej czasie... u mnie przyszło jakoś 5 czy6 nowych osób a odchodzi jakoś 10
  • Odpowiedz
@BOOTanick: A dlaczego tak mało osób ją robi? Widziałem że w krajach typu US te pielęgniarki 'CRNA' zarabiają dużo floty a i same ich pożytki prawne z tytułu tej specjalizacji wydają się znaczne (nie wiem, nie jestem lekarzem ale bardzo dużo punktów zostało wymienionych ( ͡° ͜ʖ ͡°)). A w czym leży kwestia tego że mało osób decyduje się na kontrakty?
  • Odpowiedz