Wpis z mikrobloga

Branża turystyczna w tym kraju to jednak raczysko jakich mało. Poniżej przykład:

Za pokój 2 osobowy w hotelu *** nad samym morzem w Gańsku w połowie stycznia trzeba zapłacić ok 400 zł/dobę.

Za ten sam pokój za noc z sylwestra na Nowy Rok jeszcze kilka dni temu chcieli 3500 zl. Im bliżej 31 grudnia cena spadała po 500 zł dziennie i dzisiaj jest już 2200 zł.

Chętnych - brak.

I taki janusz biznesu woli, żeby nie zarobić na tym pokoju nawet kilka stówek niż sprzedać go w tak prestiżowy dzień jakim jest Sylwester za mniej niż czyjeś miesięczne wynagrodzenie!

A później jest skowycie, że branża turystyczna w polsce potrzebuje wsparcia bo przez kryzys ludzie nie podróżują.

#gdansk #turystyka #morze
Pobierz krossmaker - Branża turystyczna w tym kraju to jednak raczysko jakich mało. Poniżej p...
źródło: comment_1672475200EYWMxT6ZWMO7ohdWmxPfT5.jpg
  • 92
@krossmaker ale zwróćcie uwagę że oni mają poniżenie pełne. Co zmieni to że cena będzie niższa? Mniej zarobią i też beda mieli oblozenie. To wy kreujecie cene tworząc popyt. Jeżeli tu jest za drogo to jedźcie gdzie indziej. Jeżeli właściciele zobaczą że oblozenie spada to ceny też spadną.
@krossmaker: na początku roku byłem na weekend w Wiśle. Za domek zapłaciliśmy chyba 1k, może 1,5k.
Myślałem, żeby wyskoczyć na sylwestrowy weekend w to samo miejsce - cena 7,5k ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mimo, że zarabiam sporo i taką kwotę czasem kasuję w kilka dni to musiałoby mnie #!$%@?ć żeby tyle im zapłacić. Niestety ale coraz bardziej się przekonuje do tego, żeby czas wolny spędzać za granicą.
@krossmaker: Bardzo możliwe, że hotel gra po prostu na overbooking, zwróć uwagę, że jest info o ostatnim dostępnym pokoju. Średnia cena za dobę poza sylwestrem to ok 300-400zł. W optymistycznym scenariuszu, jeśli ktoś zarezerwuje ten przybytek za 3k to hotel pewnie go przeniesie do jakiegoś 4* albo nawet 5* hotelu pod pretekstem awarii systemu albo pokoju. Nawet jeśli za przeniesienie do innego hotelu mieliby zapłacić 2k to mają 1k zarobku praktycznie
@krossmaker: aaa, trochę usprawiedliwiając wynajmującego... ceny sprawdzałem na bookingu. Cena bezpośrednio w systemie rezerwacji domku to było chyba 5,5k, więc nie wiem czy booking tyle dolicza czy nie zaktualizowali ceny sylwestrowej na swojej stronie.
@krossmaker: akurat lival to tak średnio hotel, to bardziej villa z kilkoma pokojami na krzyż. Wcale się właścicielowi nie dziwię. Miał dać cenę 1000zł żeby jakaś grupa pijanych sebixów #!$%@?ła mu apartament? XD

I taki janusz biznesu woli, żeby nie zarobić na tym pokoju nawet kilka stówek


@krossmaker:
Uwierz mi że właściciel to tymi "kilkoma stówkami" to sobie codziennie dupę podciera. To nie jest jego jedyny budynek, ma ich kilka