Wpis z mikrobloga

Smutna historia kultowych już życzeń noworocznych.
Dla nie pijących i trzeźwiejących dużo zdrowia, siły i motywacji. Dla tych pijących zbyt dużo, żeby znaleźli siłę i odwagę do walki z nałogiem.
Wszystkiego dobrego na nowy rok dla całego tagu #alkoholizm
#sylwester
EjberzFyrtla - Smutna historia kultowych już życzeń noworocznych.
Dla nie pijących i...
  • 194
  • Odpowiedz
Żyłam z alkusem 3 lata i naoglądałam się i nasłuchałam.


@Zabojcza_Rozowa: jeśli miałaś podobne nastawienie do czlowieka uzależnionego, do alkoholizmu, mechanizmu uzależnienia i empatii jak prezentujesz w komentarzach to Twoje postępowanie nie miało prawa wpłynąć na tego "alkusa" żeby nakłonić go do zmiany.

Myślę, że lepiej już chyba być cierpiącym uzależnionym niż typem z przerośniętym ego, gardzącym wszystkimi do około z problemami
  • Odpowiedz
@Ejber_z_Fyrtla: No pili na umór. Nawet jak już organizm odmawiał posłuszeństwa. Marskość wątroby, żółtaczka, wodobrzusze, krwawienie z żylaków przełyku, zespół wątrobowo-nerkowy, ostra halucynoza alkoholowa i te sprawy. Doprowadzili się do takiego stanu, że już nic się nie dało zrobić. A nikt wątroby pijącemu alkoholikowi nie przeszczepi.
  • Odpowiedz
Szybka diagnoza ale gówno o mnie wiesz wiec Twoje teorie nie robią na mnie wrażenia xD


@Zabojcza_Rozowa: nie zrobiłem diagnozy, nie wiem czy tak robiłaś. Napisałem "jeśli". Po komentarzach wnioskuję, że tak mogło być, chyba że wcześniej byłaś wspierająca a przez te trzy lata się zmieniłaś w zgorzkniałą, wredną, gardzącą innymi ludźmi jędzę.

słowo alkus takie obraźliwe, ojej nie zesraj się xD

faktycznie, przepraszam za pomyłkę. Przecież mówiąc "alkus" byłaś pełna
  • Odpowiedz
@NieBendePrasowac: MENEL BRZMI LEPIEJ? XD byłam wspierająca do czasu aż mój partner stracił resztki godności a ja wtedy szacunek ( ͡° ͜ʖ ͡°) ciężko szanować i wspierac kogoś, która regularnie robi ci pranie mózgu i wybiera chlanie od obowiązków, zwykłego życia i wszyskiwvo co powinno być normalne itp. Życzę Ci, żebyś nigdy tego nie doświadczył :) a i zgorzkniała jędza jestem, ale nie dla wszystkich. Teraz nie
  • Odpowiedz
ciężko szanować i wspierac kogoś, kto@która regularnie robi ci pranie mózgu i wybiera chlanie od obowiązków, zwykłego życia i wszyskiwvo co powinno być normalne


@Zabojcza_Rozowa: jak najbardziej to rozumiem, z takim człowiekiem powinnaś uciąć relację nawet znacznie wcześniej, z troski o siebie. I że Ciebie to bolało, że "wybierał" wódę od Ciebie.
Niemniej, widzę z Twoich komentarzy brak zrozumienia mechanizmu uzależnienia, a jeszcze gorzej, że widzę pogardę i obrażanie uzależnionych oraz
  • Odpowiedz
@NieBendePrasowac: pamiętaj, ze jesteśmy na wykopie a to co się tu dzieje nie koniecznie przekłada się na prawdziwe życie. To jaki obraz sobie tu kreujemy nie oznacza, ze jesteśmy tacy w życiu codziennym. Ja po prostu trzymam się z dała od takich ludzi, nie mam w swoim otoczeniu alkoholików i nie chce mieć. Nie jestem tez do końca przekonana czy chce się znów zgłębiać w ten temat. Może to tez taka
  • Odpowiedz