Wpis z mikrobloga

Siemka, taka trochę głupia sytuacja. Kupiłem nowego laptopa i chciałem mu dołożyć dysk. Jak wykręcałem śrubki to spadła mi jedna na płytę główną i poleciała iskra - pytanie czy coś się mogło stać? Generalnie laptop się uruchamia (uff) choć nie testowałem go pod obciążeniem. Czy znacie jakiś sposób by sprawdzić czy wszystko jest okej? Jakieś stress testy powinienem wykonać?
#laptopy #pcmasterrace #komputery #elektronika #pytanie
  • 7
@BirchKf: Używać, obserwować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A na przyszłość najpierw odłączać akumulator (chyba, że te gówna są dzisiaj lutowane?)
Jak laptop był wyłączony to mogło się zewrzeć co najwyżej jakieś standby, więc jak się uruchamia, wyłącza i poprawnie ładuje to powinno być ok.
@CCCCC: dziękuję za komentarz. Czy mógłbyś mi jeszcze powiedzieć, bo aktualnie troszkę panikuję - czy bateria po takiej iskrze mogła się zepsuć? Dosyć szybko spadają procenty baterii i zastanawiam się czego to może być wina :/. Generalnie laptop pracuje dzisiaj cały dzień - uruchamia, wyłącza się poprawnie, choć jeszcze nie robiłem mu stress testu żadnego.
@BirchKf: sam akumulator raczej nie - musiałbyś go zewrzeć długotrwale, żeby się porządnie nagrzał - wtedy mógłby się uszkodzić. Prędzej uszkodzi się elektronika odpowiedzialna za zabezpieczenie ogniw albo za ładowanie, ale wtedy raczej nie będzie ładował w ogóle albo będzie się zachowywał dziwnie. Jak procenty spadają dość szybko to pewnie Ci się tak tylko wydaje ze względu na stres ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chyba że laptop pada
via Android
  • 0
@CCCCC serdeczne dzięki, bateria pada tak w jakieś 1-1,5h (windows tak pokazuje), a na necie czytam, że wytrzymuje ludziom po 4-5h xD stąd też mój stresik. Kurde człowiek głupi i nie pomyśli aby baterie odłączyć dla świętego spokoju, a ta iskra nie daje mi teraz spać :(
@CCCCC: wybacz za mały spam, ale ciekawa sprawa - wyłączyłem 165 hz z ekranu, odłączyłem zewnętrzną klawiaturę (z podświetleniem) i widziałem, że wczoraj coś korzystało z grafiki (rtx 3070ti trochę jednak ciągnie) i teraz windows pokazuje ~3h :D. Jest lepiej, ale i tak nie tyle co internety podają :/.
Ale chociaż mniejsze prawdopodobieństwo, że iskra coś zepsuła :D