Wpis z mikrobloga

Chłop był dziś w robocie. 6-14 to niewyspany i zmęczony już tam przyszedłem. I 8h #!$%@? jak mrówka z krótkimi przerwami. Bo maszyna się psuła i zacinała, to wtedy trzeba biegać jak poparzony. Jeszcze ten hałas i wysoka temperatura potęguje zmęczenie. To wszystko za trochę ponad 3k miesięcznie, koszmar.
I jeszcze chłop jest pogardzany przez Oskarków z urojeniem wyższosciowym i wannabe ludzi sukcesu z korpo. Bo pracuje fizycznie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Takie jak ja Areczki jesteśmy podstawą gospodarki tego śmiesznego kraju, cokolwiek jest tutaj jeszcze produkowane zamiast importować wszystko. Ale warunki pracy i wynagrodzenie to jest jakiś #!$%@? trzeci świat xD

#antykapitalizm #pracbaza #przegryw
  • 19
@M_xxx to nie jest takie oczywiste bo człowiek potrafi się przyzwyczaić do najgorszych warunków pracy a po czasie uznaje że te haniebne warunki pracy to norma nie widząc że za płotem czy ulicę dalej są dużo lepsze ( ͡º ͜ʖ͡º)
@M_xxx pracowałem na produkcji przez dobrą dekadę i zaliczyłem 4 januszeksy. Moja obecna firma w porównaniu do pierwszego januszeksa to przedszkole dla dorosłych do którego muszę tylko dojechać, odbić kartę i coś tam porobić ¯_(ツ)_/¯
@okno2137: Razemki zaczęły z projektem skrócenia czasu pracy.
Pytanie czy związki pracodawców przeforsują żeby tego nie wprowadzać czy nie.
Związki zawodowe pracowników oczywiście są za, ale takich pieniędzy nie mają....
@M_xxx: oby to nie weszło. Nic nie robiąc nigdy nie zbudujemy dobrobytu.


@depish: Zgadzam się, ale źle napisałeś. Oby to nie weszło. Za krótko pracując nigdy nie zbudujecie dla nas dobrobytu Dlatego też jestem przeciwny. Na drugi dom letniskowy sam sobie nie zapracuję( ͡° ͜ʖ ͡°)
@TheKirghizLight zawsze można dalej gnić i marnować życie w januszeksie. Polska to wolny kraj ¯_(ツ)_/¯. Jak jest ci źle to coś z tym zrobisz a jeśli nadal siedzisz na dupie i narzekasz czekając na gwiazdkę z nieba to sam jesteś sobie winny i żaden system tego nie zmieni ( ͡º ͜ʖ͡º)
@M_xxx: jeśli chcemy by żyło się lepiej, a nie gorzej to nie możemy sobie z dupy obniżać ilości godzin pracy. Taka prawda. W jaki sposób powszechny standard życia ma się utrzymać jeśli wszyscy będą pracowali mniej, czyli mniej dóbr wyprodukują? Dodajmy do tego zmniejszającą się liczbę osób na rynku pracy i mamy przepis na piękną katastrofę.

@kezioezio: Tyczy się to wszystkich. W ciągu 20 lat standardy pracy wszystkich ludzi polepszyły
jeśli chcemy by żyło się lepiej, a nie gorzej to nie możemy sobie z dupy obniżać ilości godzin pracy. Taka prawda


@depish: Ale czemu akurat 8 godzin jest optymalne a nie 7,5?

A ja obstawiam że koleś sam wie lepiej czy skrócenie czasu pracy jest dla niego dobre czy nie.

W jaki sposób powszechny standard życia ma się utrzymać jeśli wszyscy będą pracowali mniej, czyli mniej dóbr wyprodukują?


@depish: Obniżymy
@M_xxx: Ale w jaki sposób chcesz obniżyć zyski pracodawców? Przecież pracodawca zatrudnia pracowników, bo chce na ich pracy zarobić - jeśli będzie mniał mniejszy pożytek z ich pracy, to zabierze im, a nie sobie.
Co do liczby godzin: nie wiem. Może 8 jest optymalne, może 7, a może 12. Jest obecnie obowiązujący standard i nie oceniam, czy jest dobry, oceniam kierunek zmian jaki co niektórzy proponują.
Zawsze przecież istnieje opcja zatrudnić
Ale w jaki sposób chcesz obniżyć zyski pracodawców?


@depish: Zacznę od tego że mam w dupie ich jojczenie że nie podoba im się że pracownicy będą im mniej pracować.
Będą mieli mniej zysku i tyle. I nie będę się nabierał na ich kłamstewka.
Oni kierują się swoim zyskiem i mają gdzieś pracowników. I pracownicy nie mogą się martwić o pracodawców, a wręcz przeciwnie.

Przecież pracodawca zatrudnia pracowników, bo chce na ich
Kapitalizm jest dobry tylko czynnik ludzki zawodzi i nie chce zmienić pracy.


@M_xxx: Oczywiście ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ale w końcu się uda. Próbować trzeba.

zawsze można dalej gnić i marnować życie w januszeksie. Polska to wolny kraj ¯\(ツ)/¯. Jak jest ci źle to coś z tym zrobisz a jeśli nadal siedzisz na dupie i narzekasz czekając na gwiazdkę z nieba to sam jesteś sobie winny i