Wpis z mikrobloga

Zamówiłem sobie wczoraj #kebab 50cm za 30pln i się nie najjadłem bo był cieniutki. A jeszcze w tym samym miejscu 2 lata temu, nie dość że kosztował 20pln to był dużo grubszy i można było sie najjeść do syta. Z tego co widzę po innych miejscach, to wszędzie teraz jest taka #!$%@?. Żeby sie najjeść głupimi kebabami to musiałbym wydać z 50pln. Wykończy człowieka ta #inflacja
Co nie oznacza że branżę #fastfood również nie #!$%@?ło.
  • 13
@Rozpuszczalnik: u nas jest kebs za 24 zł z frytkami, salatkami co chcesz. Jak go zjesz to bedziesz pół dnia leżał. Waży na pewno ponad 1kg xD Jest tam wsadzone tyle mięsa, ale pewnie marnej jakości xD Ale fakt. to tylko jeden taki klebab. Reszta takie słabe że więcej ciasta niż mięsa i malutkie XD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Rozpuszczalnik: niestety nie tylko w Polsce zaczyna się to oszukiwanie... Oszczędzanie na składnikach albo zmiana proporcji między tymi droższymi, a tańszymi. Jak zamówiłem ostatnio King pao to miałem pokrojone części pieczarek (bez kapeluszy) by wyglądały i wizualnie oszukiwały, że jest tam więcej kurczaka. Identycznie krojone, barwa praktycznie identyczna tylko składnik inny ;) Dzisiaj zamawiałem pizzę i też była to tragedia. Składniki nie trzymające sie spodu, měkká, zamówiony podwójny ser, a tego