Wpis z mikrobloga

Ile kilometrów robicie rocznie rowerem?

Ja zacząłem jeździć na początku czerwca zeszłego roku zaczynając od niemalże kompletnie zerowej aktywności (grubas here), do połowy października zrobiłem 1700 km, później juz kurczący się dzień (nie przepadam za jazdą po zmierzchu) i co raz niższe temperatury spowodowały, że odstawiłem rower do garażu. Dzięki tym 1700 km udało mi się zrzucić 15 kg i wkręcić się nieco w tę aktywność.

Chciałbym to kontynuować i postawić sobie jakiś realistyczny cel przejechanych kilometrów na przyszły rok, dlatego pytam o Wasze doświadczenia.

#rower

Ile kilometrów przejechałeś na rowerze w zeszłym roku?

  • 0-1 500 22.4% (34)
  • 1 501 - 3 000 24.3% (37)
  • 3 001 - 4 000 9.9% (15)
  • 4 001 - 5 000 9.9% (15)
  • 5 001 - 6 000 6.6% (10)
  • 6 001 - 7 000 3.9% (6)
  • 7 001 - 8 000 5.9% (9)
  • 8 001 - 9 000 3.9% (6)
  • 9 001 - 10 000 2.6% (4)
  • + 10 000 10.5% (16)

Oddanych głosów: 152

  • 15
  • Odpowiedz
@Antidotum119: Roweru niecałe 8k w tym roku. Do tego jeszcze bieganie trzebaby podliczyć, ale to nie o tym wpis.
W przyszłym mam nadzieję że nie będzie więcej niż 6k.
Ogólnie nastawiam się na przyszły rok na krótkie intensywniejsze jazdy, tak żeby dużo mocy wyrzucić w 1.5-2h.
Nie lubię nastawiania się na jakieś puste kilometry, bo to łatwo sobie 'hackować' i robić nic tylko, cóż, puste kilometry. Mogę wziąć TT, bujnąć się
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Antidotum119: ciężko mówić o jakimś celu bez odpowiednich założeń. Intensywne jazdy kilka razy tygodniu czy długie weekendowe wypady?

Kupiłem rower na początku maja. Też mam trochę ponad 1700 km, ale sporo sezonu mnie ominęło bo pogoda nie taka, deszcz, a to wieje troszkę, a rower nieustawiony dobrze. Masa wymówek. Dość powiedzieć, że najwięcej km naklepałem w październiku, a pierwsza setka wpadła chyba pod koniec wyjątkowo wdzięcznego września.

Nie wiem jaką jazdę
  • Odpowiedz
@Antidotum119: Nie patrz na wyniki innych, to nie ma sensu. Rób tyle, ile sprawia Ci frajdę i jedź tak, żebyś czuł się zmęczony, ale nie przemęczony, a później daj organizmowi ze dwa-trzy dni odpoczynku. Na podkręcanie osiągów przyjdzie czas, na początek wyrób sobie kondycję, powoli przyzwyczajając organizm do wysiłku. Jest duża szansa, że jeśli przesadzisz na starcie, to nie będzie Ci się chciało wychodzić na kolejną trasę, a stąd już prosta
  • Odpowiedz
  • 0
@DwaNiedzwiedzie

Polecam ściągnąć jakąś aplikację na komórkę, która zapisze przejechaną trasę (albo zainwestować w licznik z gps) i prowadzić dzienniczek wypraw, będziesz mógł na bieżąco monitorować postępy i wyznaczać sobie kolejne wyzwania.


Korzystam ze stravy, początkowo jezdzilem z telefonem ale jakoś we wrześniu złapałem w okazyjnej cenie garmina fenix 5s ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeśli potrzebujesz jakiegoś bodźca z zewnątrz, poczytaj o kwadratach


Total tiles: 296
Max cluster:
  • Odpowiedz