Wpis z mikrobloga

pracuje jako tester od 4 lat, robie automaty w selenium w javie i rest assured + cos tam kumam z performance ( generalnie szybko moge sie nauczyc ) ale chyba juz mi sie znudzila ta robota. generalnie szukam pomyslu jakby te 4 lata doswiadczenia przekuc jeszcze na kaske i pozegnac sie z branżą ( ͡° ͜ʖ ͡°) jakies pomysly ?
#testowanieoprogramowania
  • 10
mysle ze nauka tego nie da mi ani kasy ani frajdy, delikatnie liznalem cypress, jenkinsa tez znam i gitlaba.
generalnie wydaje mi sie, ze pracuje juz w takiej fazce 1. znajdz w internetach 2. wklep w projekcie 3. wylacz komputer . 0 emocji ()
@Melisandre: Jeżeli @Dropsiarzowy: zna i ogarnia Selenium, to cypress/playwright go zanudzi na śmierć. Raczej nie widzę sensu na siłę uczyć się nowego frameworka testowego, jeżeli nie używa tego w pracy :)

Możesz próbować iść w kierunku PM/TM ew. handlowca (związanego ze sprzedawaniem usług testerskich) w większym korpo.
@diarrhoea: tak wlasnie myslalem nad test managerem ale dobrze by bylo znac tez inne narzedzia chyab co ? a troche rzigam na mysl o testach samych w sobie ¯\_(ツ)_/¯ PM wydaje się spoko ale chcialbym jeszcze odciac kuponik od mojego doswiadczenia w testowaniu... no i tu wlasnie pojawiaja się zawsze szkolenia... moze to jest jakis sposób