Wpis z mikrobloga

Cześć,
Nazywam się Jakub Tyliszczak, od 8 lat zajmuję się rozwojem organizacji, biorę udział w tworzeniu dokumentów strategicznych dla samorządów i instytucji publicznych i jestem fundatorem Fundacji Przyszłość, której celem jest rozwijanie rynków lokalnych i bogacenie się społeczeństw.

Prowadzę na YT swój kanał, na którym mam serię Krótko o Ekonomii, dzisiejszy odcinek poświęciłem tematowi samorządności w Polsce.

Czy możemy jeszcze mówić o samorządności w Polsce? Idea ta jest piękna, ale zanika. Samorząd to miejsce, gdzie lokalna społeczność decyduje o sobie, o swoich kierunkach rozwoju, edukacji, wydawania i zarabiania pieniędzy. Dzisiaj w Polsce idea samorządności została wyparta przez ideę władzy centralnej.

Władza centralna to jednakowość - wszyscy mają być tacy - jacy? To już określa władza. Idea samorządności opiera się na swobodzie i indywidualności - każdy może być jaki chce, byle nie szkodził innym.

Zapraszam do obejrzenie całego odcinka na YT i do obserwowania mnie i działań mojej fundacji na YT i FB.
Pozdrawiam, Jakub Tyliszczak
profil na FB do obserwowania
wykopalisko

#ekonomia #tworczoscwlasna #polska #zainteresowania #polskiyoutube
Loko123 - Cześć,
Nazywam się Jakub Tyliszczak, od 8 lat zajmuję się rozwojem organiz...
  • 3