Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@perfumowyswir Mieszkanie ok 750-800zł plus garaż ok 250-300zł.
W opłatach za mieszkanie masz:
- podatek od nieruchomości, gruntowy,
- fundusz remontowy,
- ogrzewanie
- woda zimna
- podgrzanie wody zimnej do ciepłej
- kanalizacja,
- śmieci,
- energia elektryczna na cele administracyjne
- woda i kanalizacja na cele administracyjne,

W skład garażu może np wchodzić koszt ochrony. Jeśli budynek jest mały a ma 24h ochronę to w skład wchodzi opłacenie kilku etatów
  • Odpowiedz
@gridstream: 300 za garaż to złodziejstwo, za tyle to ludzie wynajmują, ale mogłoby się zgadzać nie widzę innego wytłumaczenia, mieszkanie nie jest tak podzielone żeby mieszkała tam wcześniej masa osób
  • Odpowiedz
@perfumowyswir W Warszawie zimna woda, podgrzanie zimnej do ciepłej czy ogrzewanie są sporo droższe niż w podwarszawskich miastach.
Ochrona, mimo że czasem zbędna to w przypadku niewielkich chronionych obszarów (liczba lokali) mocno obciąża rachunki - płacą minimalna w ciągu ostatnich lat kilka razy poszła w górę a od nowego roku jeszcze bardziej wzrośnie. To się właśnie odbija m.in.na kosztach ochrony i tym samym czynszach.
  • Odpowiedz
@perfumowyswir: To faktycznie dużo.
Czynsz zależy od lokalizacji, im bliżej centrum tym wyższy czynsz. Mam znajomego co mieszka na Woli i za sam czynsz za 70m placi 1000. Ja mieszkam na granicy Bialoleki i Pragi północnej, za 60m płace 550 a ostatnio miałem nadwyżkę i obniżyli mi czynsz do 480 ale pewnie tylko na chwile.
  • Odpowiedz
@BurzaGrzybStrusJaja: Może jest tu trochę osób z miniratką 5500zł na pierwszą nieruchomość, ale wiedz, że:
1) jeszcze nie tak dawno nieruchomości były tańsze
2) kredyty hipoteczne były tanie
3) nie każdy idzie do banku z wymaganym wkładem minimalnym - sporo ludzi ma wkład własny rzędu 40-60%

Co powoduje, że sporo osób na tagu #nieruchomosci nie ma już #kredythipoteczny bo go niedawno lub bardzo dawno spłaciło, albo jeśli ma taki kredyt to
  • Odpowiedz
@gridstream: Jako singiel płace za swój pokój z balkonem, garażem wszystkimi rachunkami i internetem 1500zl - budynek z 2019.
Wiec tak - uwazam to za wygranko. Odkładam kapitał na ciężkie czasy, akcje i program spadkowicz+, a w tym samym momencie kredyciarz ledwo łączy koniec z końcem i na kolanach prosi żeby bezprawnie dać mu wakacje od kredytu.

Btw. W komentarzu odnosiłem się do kogoś kto ma kupić ta nieruchomość, ale Twoj
  • Odpowiedz
@BurzaGrzybStrusJaja: Nie wiem w jakim mieście, ale jeśli w jednym z 6 największych miast, to jest to obecnie rewelacyjna cena.
Ale nie każdy jest singlem i nie każdy ma możliwość czekania na lepsze czasy. Odkładasz, bo masz możliwość i bardzo dobrze, ale jak będziesz miał żonę czy rodzinę, to koszt wynajętego mieszkania dla rodziny nie będzie wynosił 1500zł tylko minimalnie 2500 czy 3000zł. A to zmieni Twoją sytuację i podejście do
  • Odpowiedz