Wpis z mikrobloga

@wizzy83: Skąd pomysł akurat na te 2 bardzo nietypowe i rzadko testowane modele? UE55BU8002 to dobra matryca VA na PFS'ie dzięki czemu mamy odrobinę bardziej żywe i nasycone barwy. 50 calowa wersja UP7500 podobno ma VA (Wszystkie inne rozmiary to na IPS) i nie wiadomo o tym sprzęcie nic. Jakaś dobra promocja?

W budżetowym świecie nic nie jest w stanie pobić TCLa lub Hisense (I nie powinno to nikogo dziwić skoro
@Tomaszwro: UP7500 po tej cenie co w linku (1600zł) na Samsunga mam promocje i byłby za 2000zł.

Ogólnie to planuje kupić coś tylko na 1-2 lata bo prawdopodobnie będę się przeprowadzał i wtedy bym sprzedał. Sam wolę kupić nowy niż używany ze względy na gwarancję, patrzyłem na używane w okolicy to coś było za około 1200zł czy 1300zł, a to mała różnica cenowa między tym LG

Dzięki za rekomendacje, popatrze na
@wizzy83: Jak chcesz coś ultra tanio to weź tanie i sprawdzone panele na VA z ok działającym smartem pokroju podstawowego TCLa P615 (Około 1500zł za 50" https://www.ceneo.pl/97364364)

A jeśli możesz dorzucić parę stówek to leć w QLEDa produkcji TCL z bardzo fajnymi barwami i znacznie lepszą jasnością pokroju tych modeli:

TLC C631 QLED 50" 1999zł https://www.neonet.pl/telewizory/tcl-50c631-qled.html
TCL C635 QLED 50" 2100/2200zł https://www.ceneo.pl/130064884
Lub ten Hisense powyżej

A jak chcesz coś Samsungowego
@1950M: Do 3000 zł i dobre kąty widzenia to niestety tylko IPS, a tych telewizorów moralnie nie jestem w tanie polecić porównując ich właściwości do znacznie lepszych i mocniej rozwijanych paneli VA (Które to niestety ze względu na swoją specyfikę posiadają gamma shift pod kątem i każdy taki panel będzie wyglądał źle spod sporego kąta)

Jedyne dobre TV na bardzo szerokich kątach to aktualnie OLED'y, ale najtańsza opcja to 48" za
@Tomaszwro Czy TCL635 55 cali będzie najlepszy do 2500 pod Xss i oglądania sportu? Możliwe że miałbym możliwość kupić Hisense 55U7HQ ale to przecież IPS a ponoć jest chwalony, ja po IPS od LG mam wątpliwości co do tych matryc. Rozmiarowo nie musi mieć 55 cali może być mniejszy.
@arsze_nick: Dawno temu w przypadku modeli 615 vs 715 róznice były nieznaczne, w roczniku 2022 TCL całkowicie zmieniło podejście i C635 jest standardowym dobrym QLEDem 60Hz, a C735(W rozmiarach powyżej 43"!) wszedł na okienko wyżej i teraz jest telewizorem QLED 120Hz (Jest też trochę jaśniejszy i ma szybszego smarta, ale to nie ma znaczenia, teraz to dwie różne klasy sprzętu dla różnych odbiorców) [Ta informacja nie dotyczy modeli 43"!]

Szczerze
@bolsonn: C635 będzie niestety smużył, to jest minus tych paneli VA :( Więc jest to coś co trzeba zobaczyć samemu i samemu sobie powiedzieć czy bardzo to smużenie widzimy, czy też całkowicie nam to nie przeszkadza.

C735 w wersji 55" na 120/144Hz ma lepsze smużenie i niższy czas reakcji pikseli ciemnych barw (Tylko to już niestety 3300zł), ale to nadal panel VA i dobrze dostosowane IPSy będą czystsze/ostrzejsze podczas ruchu. To
@bolsonn: DSE zdecydowanie bardziej widoczne jest na VA w szarawych scenach (Na jasnym obrazie nawet na tak jednolitych tłach jak granie w Fifę nie jest to aktualnie widoczne), na IPSie backlight bleeding i słabszy kontrast paradoksalnie "czysty DSE" "maskują", ale oczywiście maskują to innymi minusami, które też są bardzo mocno widoczne - Słaba czerń, widoczny bleeding, widoczny glow w rogach lub bardziej widoczne podświetlenie na czarnych paskach podczas oglądania filmów kinowych
@Tomaszwro hmm już sam nie wiem mam też do wyboru zeszłoroczny sporadycznie używany tcl 728 ten już ma Va i 100Hz i w podobnej cenie ten Hisense 55U7HQ, w takim zestawieniu też byś wybrał ten pierwszy?
@1950M: Hej, możesz sprawdzić w przypadku Philipsa w menu serwisowym. Niestety z tego co pamiętam to różne modele philipsa mają różne kody, aby takie menu odpalić, z tego co popatrzyłem to philipsowe menu otwiera się wciskając na pilocie te klawisze "062596 + OK" (ALE ZANIM TO ZROBISZ) to spróbuj może wejść z kodem "1 2 3 6 5 4 + OK." - Gdyż to powinno odpalić menu pokazujące użyte godziny, jeśli