Wpis z mikrobloga

@mrsomeone: odsyłam do raportu.
Ja tu tylko kręcę bekę z naszego eksperta mickpl wieszczacego już lekko od dwóch lat, że lada moment spadnie. No to chyba jeszcze trzeba poczekać, ale pewnie już niedługo spadnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@marcaj: Ja mam nadzieje ze ceny będą się utrzymywać bo chce kupić drugie mieszkanie za 2 lata :( ale nie jeśli cena w rejonie na które mam oko z 16-17k wskoczy na 20-22k bo to będzie przeginka
@marcaj: przeciez te statsy są dla ubogisz.. przy niskim wolumenie sprzedazy i zmieniajacym się udziale ogólnej sprzedazy luksusowych nieruchomosci - mozna twierdzic ze ceny rosną... dlatego pytam o szczegoly. Jaki wolumen transakcji (+ korelacja k/k, r/r)...
@mrsomeone: spokojnie, jak dobrze poszukasz to znajdziesz jakiś przypadek, przy odpowiednio dobranych kryteriach, żeby spadek był.
Akurat niski wolumen oznaczałby, że jednak deweloperzy nie chcą się pozbywać mieszkań za bezcen co sugerował ekspert.
@mrsomeone: no to jest zmiana na metrze. ~20% przy inflacji 20 oznacza brak spadku.
Może przeczytaj raport nbp to będziesz wiedział xD chodzi oczywiście o 3 kwartał. Są też dane kwartał do kwartału, ale to trudniejsze do analizy.