Wpis z mikrobloga

Mirki może ktoś z Was zna rozwiązanie tego problemu. Podłączyłem telewizor Samsunga serii 7 kablem optycznym z zestawem stereo logitech z623 przez konwerter z optycznego na RCA ( bo tv ma wyjście tylko optyczne a zestaw audio ma wejście tylko 3.5mm jack I rca). Yt, spotify czy dźwięk z ps4 po hdmi działa normalnie. Kiedy odpalam serwisy streamingowe typu Disney, hbo, amazon to dziwne niema. Gdzie może leżeć problem?
#audio #audioboners #technologia #telewizory
  • 15
  • 0
@ksiak No właśnie rzecz w tym, że część aplikacji działa a część nie. W opcjach tv niebardzo widzę cokolwiek, co mogłoby mieć na to wpływ. W opcjach aplikacji też niebardzo. Strzelam że to kwestia kodeków I tego konwertera, ale nie mam wystarczającej wiedzy żeby samemu to sobie wytłumaczyć.
@Sixzeroeight: to jest tak, że po optyku może co najwyżej lecieć Dolby Digital, czasami Dolby Digital Plus jak dobrze pamiętam. Jak serwis VOD puszcza Atmosa to on leci jako zakodowany w Dolby Digital Plus. I tutaj zaczynają się schody bo DD+ jest wstecznie kompatybilny z DD. Obstawiam, że to ten dekoder świruje.
Moja propozycja, skoro masz tam hdmi i w miarę nowy telewizor, poszukaj sobie urządzenia które wyciąga sygnał audio z
  • 0
@ksiak dzięki Mireczku! Zaraz zgłebię temat :) Tylko pytanie jeśli chce moc puścić dźwięk z urządzenia zewnętrznego typu ps4 I też bezpośrednio z tv do głośników to jak to zgrać. Hdmi z tv po prostu na ten konwerter puścić?
dzięki Mireczku! Zaraz zgłebię temat :) Tylko pytanie jeśli chce moc puścić dźwięk z urządzenia zewnętrznego typu ps4 I też bezpośrednio z tv do głośników to jak to zgrać. Hdmi z tv po prostu na ten konwerter puścić?


@Sixzeroeight: podpinasz wszystko do telewizora po prostu a telewizor to przekaże przez HDMI pod warunkiem, że ten ekstraktor wepniesz do gniazda TV opisanego jako ARC.

Ustaw wyjście dźwięku na stałe w formacie PCM.