Wpis z mikrobloga

Skończyłem właśnie czytać Żałobne Opaski i teraz się dowiaduje że jeszcze jakieś opowiadania po drodze są, "11 metal" i "Tajna historia". Może ktoś już przeczytał wszystko i wie czy dużo stracę jeśli przejdę od razu do Zaginionego Metalu? Czy może lepiej poczekać na dodruk Bezkresu Magii? Pamiętam że jak czytałem Archiwum Burzowego Światła to po drodze przeczytałem te dwa krótkie opowiadania i aż tak dużo do fabuły nie wnosiły.
#sanderson #cosmere #ostatnieimperium
  • 4
@Anthrax91: oczywiście że możesz, ale obie są o Kelsierze który miesza zarówno na Rosharze jak i Scadrialu więc zrobisz sobie krzywdę. Właściwie powinieneś przeczytać cały Bezkres magii, a przynajmniej dodatkowo Duszę Cesarza by wiedzieć o co chodzi z pieczęciami. A będąc szczerym to by wszystko zrozumieć należałoby przez Zaginionym metalem przeczytać wszystko z Cosmere ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@JacquesSpermiage: Skomplikowane to...Wychodzi na to że jeszcze wypadałoby przeczytać w takim razie Elantris które leży wciąż u mnie na półce, poczekać na Bezkres Magii i nadrobić opowiadania. Wtedy CHYBA będę miał już wszystko z Cosmere ogarnięte.
@Anthrax91: Jeśli nie chcesz czekać na dodruk to na legimi są ebooki Sandersona w tym bezkres magii. A moim zdaniem warto najpierw się zaznajomić przed przeczytaniem zaginionego metalu
@Anthrax91: Elantris też warto przeczytać bo pojawia się tam postać posługująca się tamtejszym systemem magicznym ( ͡° ͜ʖ ͡°) Generalnie to najbardziej świadoma cosmere książka Sandersona ze wszystkich. Ale jednocześnie znajomość reszty nie jest konieczna, po prostu pewnych rzeczy nie wyłapiesz. Bohaterowie też nie są świadomi tego co się dzieje i nie odróżniają np. prawdopodobnie Niebiańskich od Monetostrzelnych ( ͡° ͜ʖ ͡°)