Wpis z mikrobloga

Raiffeisen Bank International ogłosił właśnie swoje rekordowe wyniki za trzeci kwartał 2022 roku. Jak zauważają komentatorzy, można powiedzieć, że bank stał się bankiem rosyjskim, ponieważ działalność w Rosji generuje mu dwie-trzecie dochodu.
Aktualizacja wytycznych (ang. guidance) nastąpiła po tym, jak bank odnotował zysk netto w ciągu dziewięciu miesięcy do końca września w wysokości 2,80 mld euro, znacznie więcej niż 1,06 mld euro w tym samym okresie ubiegłego roku.

Rozumiem jeszcze jak ktoś nie chce finansowac sankcji i stara sie być neutralny, ale dorabianie sie na sankcjach biorąc bezpieczeństwo zagwarantowane z pieniędzy podatników to cwaniactwo.

#wojna #ukraina #rosja #banki

Finalnie niemal wszyscy, w tym Societe Generale oraz banki inwestycyjne, definitywnie porzucili rynek rosyjski, nawet niemiecki Deutsche Bank, a Citi mocno okroiło swoją działalność. Austriacy i Włosi zostali.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@luky1234: ciekawy jestem jak Ty byś postąpił jako CEO Raifeissena. A #!$%@? zwijamy się, co prawda to działania, które są na szkodę spółki i moga sprawić, że taki CEO poniesie odpowiedzialność. Ale no nie Ty byś zawinął i powiedzial bo trudno najwyżej pójdę do paki i będę musiał bulic grzywnę xD.
  • Odpowiedz
@niezdiagnozowany: Ja nie mam pretensji do CEO, ale do całej instytucji, mam nadzieje, że zostanie podniesione to na forum publicznym a inne banki które zrezygnowały z działalności wykorzystają to PR - owo w reklamach. Nawet gdyby zostali nie mam pretensji, bo każdy ma inny udział w tym rynku, inne wsparcie państwa, inne koszty tej decyzji i inna sytuacje finansową, więc nie każdego stać na taki ruch. Gdyby zarobili tyle co
  • Odpowiedz
@luky1234:

Ja nie mam pretensji do CEO, ale do całej instytucji, mam nadzieje, że zostanie podniesione to na forum publicznym a inne banki które zrezygnowały z działalności wykorzystają to PR - owo w reklamach.


Oho na pewno, ktoś przeniesie się do danego banku bo wycofał się z Rosji. Naiwny
  • Odpowiedz