Wpis z mikrobloga

Bądź programistą 500$ z New Delhi albo programistą 2000$ z Krakowa pracującym dla międzynarodowej korporacji

Aby rozpocząć pracę codziennie musisz:

a. Zalogować się do konta firmowego windows, które każde twoje kliknięcie wysyła pracodawcy.
b. Poczekać na załadowanie 20 programów monitorujących aktywność twojego komputera. Przecież nie mogą pozwolić aby Rajesh wyniósł sekrety firmowe.
c. Zalogować się do sieci VPN za pomocą loginu, hasła i kodu z google authenticator.
d. Zalogować się do maszyny wirtualnej pracodawcy.
e. Będąc w wirtualnej maszynie odpalić vscode albo inny vs2022, który ładuje 20 plików przez 5 minut.
f. Odpalić dockera, który odpala wirtualną maszynę aby uruchomić prosty program .exe gdzieś w ażurze.
g. Zażyć lokomotiv aby nie zwymiotować od prędkości działania tych wszystkich hyper wydajnych programów i narzędzi.

Jeśli jesteś programistą i nie widzisz problemu w tym, że z roku na rok wydajność wszystkiego spada, to nawet mi cię nie żal. Sam fakt, że aby odpalić prosty exek na komputerze ludzie używają dockera pownien wywoływać niepokój

#programowanie #programista15k #aws #docker #klaud #cloud
Pobierz igor0906 - Bądź programistą 500$ z New Delhi albo programistą 2000$ z Krakowa pracują...
źródło: comment_16721479777D5nNVepnz8ibCGvTl6EBT.jpg
  • 16
@igor0906: Ale od Dockera to ty się odczep. Docker na maszynie u klienta gwarantuje, że program działa stabilnie i nie jest zależny od problemów z kompatybilnością, jak przerzuci się rozwiązanie z np. DEV, TEST na produkcję. Nic dziwnego, że jest lubiany, a to, że są chore pomysły robienia zagnieżdżonej wirtualizacji vmware/hyperv itd, to już nie jest wina narzędzia. Docker sam w sobie jest bardzo wydajny
@igor0906: ten problem będzie istniał zawsze, ale przynajmniej pojawiają się ułatwienia jak np. chmury i możliwość postawienia środowiska blisko pracownika (przez co jest mały ping) albo rozwiązania klient - serwer takie jak vs code w chmurze, gdzie duża część komunikacji dzieje się w tle a UI nie przycina tak bardzo

Tak czy owak jest potencjał na poprawę i żaden korpo managment nie powie, że jest tak #!$%@? z uwagi na security,
@igor0906: Dokładnie, w obecnym projekcie klient usłyszał że nie ma #!$%@? we wsi #!$%@?@j z pracą na vmkach. Przysyłają 16 wątkowe lamki prosto z USA i jest dobrze. Jedyna wada tego rozwiązania, że za nim przyslą i ustawią wszystkie dostępy mija miesiąc #!$%@? się ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@igor0906: koszmar. pracowałem przez jakiś czas jako admin w banku (głównie przy modernizacji, ale też przy klasycznej admince) i widziałem jak dręczyli devów IntelliJem na maszynach wirtualnych i innymi bzdurami ()
albo rozwiązania klient - serwer takie jak vs code w chmurze, gdzie duża część komunikacji dzieje się w tle a UI nie przycina tak bardzo


@Saly: wszystko super aż potrzebujesz zrobić bardziej skomplikowany refactor, i wszystkie te cloud gówna jedynie pożerają twój cenny czas zamiast przybliżyć cię do celu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@igor0906: z reguły im większe korpo, tym gorsze narzędzia. Pracowałem tak jak pisał @villager, a ping był w porywach do 1s (od wciśnięcia klawisza do pojawienia się efektu na ekranie), ale nikt z tym nikt nie robił, bo to dotyczyło tylko zdalnych, lokalni mieli datacenter piętro niżej i akceptowalne połączenie.
Można też iść w innym kierunku i odpalić cały stack lokalnie w klastrze na maszynie u deva, w końcu po
@Saly: Boże chroń nas od edytorów, przeglądarek czy innych programów osadzonych w chmurze. Jest to niewiarygodne marnotrawstwo zasobów o latencji już nawet nie mówię

Czemu nie dać pracownikowi szybkiego laptopa i zwyczajnie go zabezpieczyć aby pracownik nic nie wyniósł czy nie skopiować?

Mamy niewiarygodnie szybkie komputery a marnujemy ich potencjał na przeglądarkowe gówno programy, które ledwo są w stanie narysować prostokąt na ekranie
Ja też pracowałem dla banku. Credit Suisse. Wytrzymałem miesiąc. Pracowałem na słabym laptopie, który łączył się z VM która to VM łączyła się z kolejną VM'ką xDDDDD Przy zmianie karty w IDE widziałem jak się piksele rysują


@igor0906: jako dev czy admin? kurde, bo prawie raz dałem się na rekrutację zaprosić xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@igor0906: rozumiem Cie w całej rozciągłości, ale to nie vm jest tu problemem. W vm mogę Ci puścić stream 4k na YT i nic Ci nie przytnie. To ta #!$%@? #!$%@? 'chmura' niszczy' wszystko. Firmy niektóre cwaniakuja że chmura to chmura tamto zamiast sobie postawić kawałek własnej infrastruktury, która będzie o wiele tansza w utrzymaniu niż ta magiczna chmura. Jak nie masz dobrej lokacji w dobrym dc z bezpośrednimi wtykami do
@igor0906: trochę się pocieszylem, bo myślałem, ze tylko w mojej firmie tak, ale na szczęście nie aż tak źle. No chyba, że trzeba wbić na serwer z wrażliwymi danymi, wtedy to w jednej ręcę komórka, a w drugiej myszka (°°