Wpis z mikrobloga

#ukraina #pytanie #przemyslenia

Jakie jest najlepsze rozwiązanie obecnego konfliktu? Władza nie zamierza ustąpić. Demokratycznie została wybrana więc się im w sumie nie dziwie - wschód popiera obecnie prowadzoną politykę -mamy paraliż państwa. Wiele osób mówi o rozpadzie Ukrainy, ale czy z perspektywy lat 2014,2015 jest to rzeczywiście możliwe? Czy rzeczywiście Ukraincy woleli by się ze sobą rozdzielić? Jeśli tak to czy możliwy jest pokojowy podział Ukrainy na kilka części?

Szerze powiedziawszy ogromnie współczuję Ukraincom - fajnie by było gdyby te protesty się zakończyły, jednak degrengolada ich państwa jest już na takim poziomie i ludzie są już tak zdesperowani, że zginą jeszcze setki ludzi zanim władza dostatecznie stłumi i zastraszy protestujących - wielka szkoda, bo silna i proeuropejska Ukraina leży w naszym interesie.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@chudziutki: może od wtedy od kiedy ekonomia i gospodarka zaczęła grać większa rolę w naszym życiu aniżeli możliwość poszerzania granic?

Mówiąc silna Ukraina miałem na myśli Ukrainę, która jest jednolita poglądowo, nieskorumpowaną Ukraine, która otwiera się na rynek Europejski - bogacącą się Ukrainę, która posiada ponad 45mln konsumentów!

Polskie firmy mogłyby by na tym tylko skorzystać..
  • Odpowiedz
@noel_gallagher: Z tego, co wiem, cały ciężki przemysł też jest na Wschodzie - oderwanie samej zachodniej Ukrainy od reszty można by porównać do np. oderwania od Polski samego Podkarpacia (nie chcę nikogo obrażać, sama mam tam rodzinę, ale region do najbogatszych nie należy i sam w takiej hipotetycznej sytuacji mógłby sobie nie poradzić).
  • Odpowiedz