Wpis z mikrobloga

Cześć Wam,
Właśnie jestem na etapie wyboru elektrycznego podgrzewacza wody. Domek całoroczny. Zastanawiam się jaka jest różnica w praktyce pomiędzy podgrzewaczem w klasie energetycznej B i C. Da się to jakoś policzyć?
Poszukuję 50l sprzętu dla dwójki osób nieregularnie się tam pojawiających.
Na chwilę obecną faworytem jest https://www.leroymerlin.pl/hydraulika/ogrzewacze-wody/pojemnosciowe-elektryczne/elektryczny-podgrzewacz-wody-lydos-eco-50-l-ariston,p628825,l995.html
Pozdrawiam

#remontujzwykopem
#budujzwykopem
  • 4
  • Odpowiedz
@w00nski: Elektryczny podgrzewacz zawsze będzie zużywał praktycznie tyle samo energii. Jedyne różnice to może być np. lepiej zaizolowany zbiornik. Lepszej jakości materiały, lepsza konstrukcja która ma mniejsze szanse uszkodzenia etc.
  • Odpowiedz
@w00nski: Dodam jeszcze, że elektryczne podgrzewacze o ile nie są zwalone (co jest mega trudne do zrobienia) mają zawsze 100% wydajności
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@w00nski: ariston ruski, nie nazywaj się prawdziwym Polakiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) a tak serio to mam już drugi (pierwszy padł po 10 latach) grzeje non stop. Polecam
  • Odpowiedz
Właśnie jestem na etapie wyboru elektrycznego podgrzewacza wody. Domek całoroczny. Zastanawiam się jaka jest różnica w praktyce pomiędzy podgrzewaczem w klasie energetycznej B i C. Da się to jakoś policzyć?

Poszukuję 50l sprzętu dla dwójki osób nieregularnie się tam pojawiających.


@w00nski: kup sobie pompę ciepła do grzania ciepłej wody, wyjdzie taniej użytkowanie.
  • Odpowiedz