Wpis z mikrobloga

Powiem tak że z GOPowskich miast Gliwice są stosunkowo ładne architektonicznie, rynek też jest ok ale to miasto nie nadaje się do pieszego pasażera czy rowerzysty. Co rzuca się w nogi i oczy - dużo przejść dla pieszych ze światłami. Idziesz stoisz, idziesz za chwile znów i tak w kółko. Chyba jedynie Portowa jest częściowo takim ciągiem gdzie tak strasznie nie jest. No i na niektórych ulicach wąskie ścieżki zrobione jakby na siłę.

A teraz jeszcze ogromne centrum przesiadkowe z którym chyba jak na tak małe miasto przesadzili. Nawet Kato ma mniejsze

#gliwice #slask
  • 6
@sylwke3100:
No to całe CP to komuś takiemu jak np ja co tylko praktycznie jeździ na linii Sośnica - Centrum to tak średnio przydatne. Ale podrużującym koleją chyba się przyda.
Na pewno po południu rozjeżdża się totalnie czas odjazdów - bez apki buslive to lepiej nie jeździć. Czy jest mniej kursów to nie wiem. Jeżdżę tylko do roboty i z powrotem o tej samej porze - przesunęli trochę że rano wcześniej jest bus, ale to tyle. Dłużej trwa też podróż jeśli np chcę dostać się w okolice rynku przez to, że busy ryją się przez Piwną.
Cały ten #!$%@? w okolicy placu
@sylwke3100: Pełna zgoda - Gliwice są dużo ładniejsze niż Katowice, ale w wielu aspektach zmarnowany potencjał. Niestety, pod wzgledem komunikacji publicznej rządy Frankiewicza i następcy to zakonserwowanie układu: samochody, samochody, samochody.

Potrzeba było pandemicznej depresji aby wpadli na pomysł ułatwienia budowy ogródków restauracyjnych na uliczkach dookoła rynku - wcześniej nawet tam dominowały samochody.