Wpis z mikrobloga

Spawarka inwerterowa w garażu. Warte to będzie zachodu czy nie?
Mam okazję kupić Tanio spawarkę inwerterowa i zastanawiam się fzy to ma sens. Spawać mógłbym jedynie w garażu (typowy komunistyczny murowany garaz). Jak myślicie instalacją wytrzyma cos typu 100A czy raczej nie mam na co liczyc? Nie chodzi nawet o bezpiecznik ale nie chce spalić instalacji xD #majsterkowanie #spawanie #pytaniedoeksperta
  • 16
@Gymski: instalacja jest zabezpieczona odpowiednim bezpiecznikiem który ma ją chronić.
Spalić może się głównie w sytuacji gdy zabezpieczenie nie jest odpowiednie.
Oczywiście są jeszcze inne możliwości, np kable mogą być już stare, złącza nieprawidłowe itp itd. Ale zakładam, że to jest ok.
@wypokowy_expert bezpiecznik jest włożony 20 albo 25 z tego co pamietam ale nie mam 100% pewności że instalacją pod to była robiona bo garaz mam od dziwnego chlopa który nie wiele o nim wie
@wypokowy_expert to że zakazali, to jedno...a co widziałem na remontach to drugie.
Kiedyś sprawdzali przy odbiorze instalacji pierwsza puszkę w instalacji - ta była pięknie zrobiona miedzią.
Zaraz za puszką, (jeszcze w ścianie) miedź przeistaczała się cudownie w aluminium.( ͡° ͜ʖ ͡° )*:

@Gymski 100 A to masz na wyjściu spawarki. Jak jest na 230V ( a tak wnioskuje z opisu) to
Desi210bt


@Gymski: no chłopie masz jak byk:
DANE TECHNICZNE:

Napięcie zasilające: 230 V~50 Hz
Maksymalny prąd spawania: 200A
Zakres regulacji prądu spawania: 10 - 200 A
System chłodzenia: wentylator
Waga: 4,6 kg
Przekrój / długość przewodów spawalniczych: 16 mm2 / 1,5 m /2 m
Długość przewodu zasilającego: 2 m
Wymagane zabezpieczenie: 16 A
Czas pełnego cyklu pracy: 10 minut
Stopień ochrony: IP 21S
Dopuszczalna temperatura otoczenia podczas pracy: 40 st.C
@Gymski: 200A w spawarce 230V to albo ściema, albo wywali bezpiecznik 16A. Lidl zaliczył taką wtopę, że ucięli wtyczki i do kartonu dodali wtyczkę przemysłową, żeby spawarki sprzedać (bo pierwsze sztuki do recenzentów wysłali ze zwykłą)
100-120A to max co można ze B16 wycisnąć.