Wpis z mikrobloga

Tak ma wyglądać nowy terminal pasażerski lotniska Zielona Góra-Babimost. Jedna z wielu inwestycji, które samorząd będzie realizować razem z Wojskiem RP (przekształcenie lotniska z cywilnego w cywilno-wojskowe) pow. użytkowa ~ 9k m^2.


@DartNorbe: w zasadzie przywrócenie funkcji wojskowej lotniska, bo to było kiedyś lotnisko wojskowe. Nawet są jeszcze płaszczyzny postojowe z hangarami
TenebrosuS - > Tak ma wyglądać nowy terminal pasażerski lotniska Zielona Góra-Babimos...

źródło: comment_1672057183wZYLlXyaMi3cSdXMytCRA0.jpg

Pobierz
@TenebrosuS: Tak, masz rację. Jestem bardzo ciekawy jak zmieni się to lotnisko jeśli wszystkie rozmowy województwo-wojsko się zakończą, czy rozwinie się przemysł i nauka wokół lotniska (lub w samej Zielonej Górze lub Babimoście). Warto było inwestować.
@DartNorbe: o ile wiem to wszystkie samoloty obecnie mają swoje bazy już, wiec obstawiam, że to raczej przygotowanie pod lotnisko zapasowe/do użytku dla sił sojuszniczych. Niby jest coś w komunikatach o szkoleniu, ale nie wiem czego szkolenie można tam przenieść.
@TenebrosuS: IMO trzeba poczekać na więcej oficjalnych info bo na ten moment posłowie i zarząd województwa "przemycają" tylko niektóre informacje jak np. remont pasa startowego i jego wydłużenie, budowa bypassu kolejowego czy obwodnicy Nowego Kramska. Temat szkolenia, o którym wspomniałeś miałby wykorzystywać budynki UZ w Sulechowie - ale czego by tam uczyli też nie wiemy.

Zapewne do oficjalki będzie wiadomo, że coś się dzieje, że wszystko idzie w grube miliony ale
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DartNorbe: teraz to sobie mogą budować i 20 lotnisk oraz kupić 500 myśliwców i tak #!$%@? z tego będzie, za to dług na 10 pokoleń zostanie...
@Rocky_Zuma_Skye: Rozbudowa terminala ma już przyznane dofinansowanie unijne a finalizacja przekształcenia lotniska w wojskowo-cywilne ma się skończyć w 1 kw 2023. Jak pójdzie sprawnie to zanim zmieni się władza proces inwestycyjny już ruszy. I dlaczego porażka PiS ma oznaczać brak inwestycji? Przecież Lubuskie to twierdza PO, systemowo pomijana i marginalizowana przez PiS przez ostatnie 7 lat. Coś się zmieniło i zaczęli nas kochać? ( ͡º ͜ʖ͡º)