Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
U mnie było tak, że siostra spłodziła bombelka, przepisali jej cały dom, (zajmują obecnie pół domu z osobnym wejściem) i jest z mężem ustawiona do końca życia. Wydają na bzdury i cieszą się życiem. Ja dostałem jedynie pretensje, że sie jeszcze nie wyprowadziłem. Siadło mi to tak na psychice, że jedyne o czym myślę, to cosplay magika w drugi dzień świąt.

#przegryw

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63a874dc6ee95d57c22332c0
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
U mnie było tak, że siostra spłodzi...

źródło: comment_1672003784cj2z17Du9xx05U7dN2e0U3.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Powiedz im wszystko wprost. Że siostrze dali dom, a ciebie chcą nie dość wysłać z gołą dupą w świat to dostaniesz (z tego co rozumiem to co znalazłem w necie) o połowę mniejszy spadek bo zachowek wynosi tylko połowę spadku z ustawy. Zapytaj gdzie sprawiedliwość. Niech starzy wiedzą o co ci chodzi. Może do nich zbytnio ta sytuacja nie dociera? Niektórzy ludzie potrafią być bezrefleksyjni.

A bo to nie Ameryka,
  • Odpowiedz
@Mamoniowa: Tak, a OP dom ten dostałby w spadku po rodzicach. W związku z tym z racji tego że dom ten został przepisany to po śmierci rodziców będzie mu przysługiwał zachowek. No przynajmniej na analogicznym przypadku tłumaczył to tak jakiś prawnik, może mnie oszukał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie tylko Ty tak masz, jeśli Cię to pocieszy. Mój jeden kumpel miał tak, że jego siostra w wieku 17 lat zaszła w ciążę i rodzice akurat mieli dużo kasy ze sprzedaży ziemi i lasów, to siostrze wybudowali dom. Potem jeszcze jej opłacili studia zaoczne, a rok temu ją wspomogli i otworzyła sobie lokal, gdzie robi paznokcie (ʘʘ) w tym czasie kumpel za swoje skończył studia,
  • Odpowiedz