Wpis z mikrobloga

2855 + 1 = 2856

Tytuł: Droga na molo w Wigan
Autor: George Orwell
Gatunek: literatura faktu
Ocena: ★★★★
ISBN: 8311101418
Tłumacz: Bartłomiej Zborski
Wydawnictwo: Bellona
Liczba stron: 298
Z żalem muszę przyznać, że książka jest nudna. Nie miałbym nic przeciwko by czytać o brytyjskiej klasie robotniczej przez trzy rozdziały, ale tu ich jest znacznie więcej.
Miałam w planach przeczytać inne reportaże autora jak Na dnie w Paryżu i Londynie oraz Czy naprawdę schamieliśmy? Mówiąc szczerze raczej się za nie nie zabiorę, jego powieści ciekawią mnie bardziej niż eseje.

Droga na molo w Wigan z jednej strony opisuje przerażające obrazy z życia robotników, zwłaszcza górników w północnej Anglii (z masteczkiem Wigan jako chyba najbardziej przejmującym obrazem nędzy), zaś z drugiej (dokładnie to w drugiej części książki, która tu już przybiera charakter eseju) poddaje krytyce brytyjski ruch socjalistyczny.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #literatura #ksiazki #czytajzwykopem #literaturafaktubookmeter
Pobierz poorepsilon - 2855 + 1 = 2856

Tytuł: Droga na molo w Wigan
Autor: George Orwell
Gatu...
źródło: comment_1671914525EaQzvDLmWbXRADzpbwGSZt.jpg
  • 2
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@poorepsilon: na dnie to zupełnie inny rodzaj opowieści, nad którą polecam się pochylić. Orwell opowiada w niej swoją własną historię, w pierwszej części pomywacza, w drugiej szwędania się po Anglii jako bezdomny. A "czy naprawdę schamieliśmy" w mojej opinii nudne. Pojedyncze artykuły o kulturze przyciągają uwagę, reszta do pominięcia.