Wpis z mikrobloga

@Wazdusciel zaczęł od wyzywania mnie bo mu zwróciłem uwagę że powinien się zatrzymać, żebym mógł wsiąść. Potem jeździł po zabudowanym 60km/h bo musial w złości cisnąć gaz jak #!$%@?, bo mu powiedziałem że nie potrafi kierować. Potem przez przypadek kapnąłem psa, bo chciałem zabrać mu smakołyk który ten zabrał drugiemu psy. Zaczął mnie wyzywać, zaczęliśmy się szarpać. #!$%@?łem się i poszedłem z #!$%@?
@Sam_w_domu
@yazir ale to nie jest pierwszy raz gdzie on nie raczy się zatrzymać, mimo że ma mnie zabrać i to nie jest żadna jego łaska, tylko samochód i paliwo rodziców.
Bardzo dojrzałe z jego strony wyzywać kogoś bo mu zwraca uwagę że powinienem patrzeć gdzie stoję gdy prowadzi samochód.
Też wyzywacie ludzi gdy zwracają Wam uwage?
@volodia: zatrzymuje się i proponuję przesiadkę na autobus / pociąg jeśli nie pasuje. O to samo proszę jak ktoś nie chce zapinać pasów. Ewentualnie szybka lekcja co się dzieje jak nie masz pasów.
@Sam_w_domu: Ale op ma troche racji, sam mam znajomego co nie potrafi jeździć i przerabiałem ten temat.
Jeżeli ktoś swoją jazdą powoduje niebezpieczeństwo na drodze to mam siedzieć cicho i to przemilczeć tylko dlatego że mnie wiezie? Jak mnie z nim nie będzie to dalej będzie niebezpiecznie jeździł i powodował niebezpieczeństwo.

@Sam_w_domu: Jakby kierowca autobusu/tramwaju stwarzał niebezpieczeństwo swoją jazdą szybko przestał by nim być.

jezdzi z nim? Jezdzi.


No, ale podejrzewam że nie dla przyjemności. Poza tym skoro już coś się robi (tutaj: podwozi brata) to wypada już robić to dobrze co nie?
@Sam_w_domu: Jak wspomniałem wyżej

A jakby komuś finalnie zrobił krzywdę a ja bym siedział cicho mimo że byłem świadomy jak jeździ to wychodki by się zesrały że mogłem mu zwrócić uwagę/zareagować zanim było za późno


Nie można być obojętnym na stwarzanie zagrożenia, mówie to z perspektywy osoby która bardzo, bardzo dużo jeździ.
@Malbor: gdyby zamowil ubera albo pojechal autobusem to moglby powiedziec bratu ze jezdzi jak ciul i mu nawrzucac. Jak z nim dobrowolnie wsiadl do samochodu to jak napisalem wyzej:

jako pasazer powinienes zamknac morde a nie zwracac uwage
@Sam_w_domu: Jakby z nim nie wsiadł to skąd by wiedział że jedzie jak ciul? Poza tym nie wiesz gdzie mieszkają i jak wygląda tam komunikacja w wigilie. Czasem nie ma wyjścia, a jak już wspomniałem:

Poza tym skoro już coś się robi to wypada już robić to dobrze