Wpis z mikrobloga

zastanawiałem się ostatnio nad tabelką Prilepina.
liczba powtórzeń wydaje mi się tam dość niska. np jeśli porówna się ją z 5/3/1 to wyjdzie, że 5/3/1 dość mocno przekracza, to co sugeruje ta tabelka. a przecież o 5/3/1 niektórzy też mówią że jest low volume.
np. pierwszy tydzień w 5/3/1, który jest najlżejszy, w wariancie FSL, który też jest lajtowy wygląda tak (przeliczam procent z TM, na procent z maxa, bo zakładam, że Prilepin używa prawidzwego maxa, a nie TM): 58%x5, 67%x5, 76%x5+ (amrap) + 5x5 na 58%. Czyli mamy 30 powtórzeń na 58% i jeszcze 10+ powtórzeń na wyższym procencie. Tymczasem wg tabeli Prilepina optymalna liczba powtórzeń dla zakresu 55%-65% to 24. W 5/3/1 mamy prawie 2 razy więcej i to w najlżejszym tygodniu. Z tego co widziałem w innych systemach treningowych te obłożenie jest jeszcze wyższe...

Skąd taka różnica? I co w ogóle myślicie o tej tabelce? Używacie jej w układaniu treningów?
I zastanawiam się jeszcze: czy ona powinna mieć takie samo przełożenie na ławkę i ohp jak na siad i mc? Tzn - mi się wydaje, że ten wolumen treningowy powinien być trochę większy jeśli chodzi o ławkę i ohp niż w przypadku siadu i martwego - dobrze myśle?

#mikrokoksy
morensen - zastanawiałem się ostatnio nad tabelką Prilepina.
liczba powtórzeń wydaje...

źródło: comment_1671831894FbKeqnSbGXHD38wbxlxMjK.jpg

Pobierz
  • 3