Wpis z mikrobloga

Poczta hiszpanska Correos odbiera mi smak zycia, zatem #pomocy :( Od lat wysylam na Teneryfe prezenty z okazji urodzin czy swiat mojej kolezance. Nigdy nie bylo zadnego problemu. Poczta dzialala wolno, ale ostatecznie paczki docieraly. Tym razem paczka zostala do mnie zwrocona z powodu "braku deklaracji celnej". Nie bede juz streszczac inby, ale na infolinii i w mailach nie potrafili mi udzielic pomocy, przerzucali sie odpowiedzialnoscia z poczty na celnikow, z celnikow na poczte... Chce wyslac paczke ponownie, ale miec pewnosc, ze tym razem dotrze... Nie dosc, ze musialam zaplacic za jej zwrot (nie z mojej winy... skarga zlozona, ale Poczta Polska i Correos maja poki co gdzies), to jeszcze wszystko trwa juz miesiace. Dzis na poczcie polskiej pan powiedzial mi, ze system wskazuje, ze dla Hiszpanii, bedacej w UE, nie jest wymagana deklaracja... Hiszpania twierdzi inaczej... Dla spokoju mam wypelnic druczek. Macie jakies rady? Co wpisac w deklaracji celnej? W jakim jezyku sie ja wypelnia? W srodku byla ksiazka i bluzka, nic co wymaga oclenia... Na zdjeciu jak wyglada karteczka (nie moja, z Googli. Na kartce byl stempel "missing custom declaration). Macie jakis pomysl, co takiego sie stalo?
#hiszpania #pocztapolska #kiciochpyta #poczta #uniaeuropejska
Praemislia - Poczta hiszpanska Correos odbiera mi smak zycia, zatem #pomocy :( Od lat...

źródło: comment_1671821543aLbHroBbnqvsPAzlF7kYv1.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz