Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#motoryzacja #samochody

Dwa pytania:

1. Volvo V50 z silnikiem benzynowym 1.8 - warte to uwagi?

2. Ile pieniędzy trzeba sobie liczyć na jakąś sensowną hybrydę w wieku max 12 lat, w miarę sensownym stanie i budzie wielkości Golfa, Astry, Focusa itd?
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@trzaichlac69: a jesteś w stanie powiedzieć coś więcej o tym silniku? W internecie dużo jest o 2.0 turbo czy 2.4, a te są tak traktowane, jakby nie były zbyt dobre
@M13X: Fordowski silnik z czasów współpracy z Volvo, Mazdy i Volvo . Jedyne co może przerażać regulacja luzu zaworowego za pomocą wysokości szklanek. A to nie jest tania rzecz przy 16 szklankach i dwóch wałkach rozrządu. Nie polecam go z tego względu pod gaz. Apropo rozrządu to już też pewnie będzie do wymiany bo te silnika kilka tysięcy km mają za sobą.
Nie jest to demon prędkości. Nie wiem co chciałbyś
@M13X jeśli lubisz wymieniac olej dynamicznie tzn dolewać 0,5l-1l co 1000km to bierz 1.8. jeśli jednak chcesz trwała dobra jednostkę to tak jak wyżej, 2.4, 2.5t
@M13X: mam klienta dzwonił na święta złożyć życzenia podpytałrm go . Mówił 170kkm z czeho 120kkm na gazie luzy sprawdzane co co 60kkm co 10kkm - 12kkm wymieniany olej , nie ma skąd opinie tak złe o tym silniku . Co prawda w Mondeo MK 4 , ale to to samo co wkładali do v50 .