Wpis z mikrobloga

przed chwilą byłem na lajcie piotr_chiny i nie da się z nim dyskutować. mówi, że wyszedł do szpitala i zobaczył 20 tysięcy zarażonych wiadomoczym.
-ja mu na to, że niech pokaże jakiś konkret, a te do mnie, żebym się puknął w głowę.
jak dla mnie totalnie emocjonalne podejście, nieprofesjonalna ocena stanu rzeczy.
+ jeszcze mu napisałem, jak działa psychologia tłumu..

w jaki sposób rząd może odstawiać takie rzeczy??? = psychologia + socjologia == w teatrze na 1000 widzów wystarczy 3 klakierów, żeby wszyscy bili brawo...

#chiny
PS jescze co do tych 20 tysięcy chorych, których piotr "zobaczył"
w całych chinach jest +1995 przypadków na dzień dzisiejszy https://www.worldometers.info/coronavirus/country/china/#graph-cases-daily = czyli, jakby zsumować te wszystkie przypadki z całych chin, to ze 100k by wyszło na całe chiny, przy czym nie widać ofiar śmiertelnych po maju '22.
jeśli ktoś miałby jakieś racjonalne argumenty, a nie emocjonalny bełkot - to zapraszam do dyskusji, co tam się w tej chwili wyczynia.
  • 4
  • Odpowiedz
Prawdę można znaleźć tylko na Onet Wp albo na CNN czy tez BBC


@LuckyStrike: raczysz sobie żartować..
przy czym, co do tych w Chinach to ciekawie obserwować, jak przechodzą pranie mózgu - i czy/w_jakim_stopniu się temu poddają.. masz to tam, jak na tacy...
PS a co tych góvvnianych agencji, które wymieniasz, to albo jest się pelikanem albo nie.. nie ma tak miękkiego prania mózgów, jak to jest robione w CHinach.¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
w całych chinach jest +1995 przypadków na dzień dzisiejszy


@Nizarlak_Horoszczanski te liczby są fałszywe z dwóch powodów 1. Od dwóch tygodni nie podają liczby przypadków asymptomatycznych (takich, które nie mają zapalenia płuc) 2. Od trzech tygodni nie robi się obowiązkowych testów PCR. To, że ktoś sobie w domu zrobi test antygenowy i będzie miał pozytywny wynik nie zostanie nigdzie odnotowane. W Chinach aktualnie codziennie jest najprawdopodobniej kilkadziesiąt milionów nowych przypadków. Szacuje się,
  • Odpowiedz