Wpis z mikrobloga

@uirapuru: no serio, państwo powinno dbać o żołnierzy a nie cywile (choć pośrednio i tak robimy w podatkach). Ta zbiórka brzmi jakby żołnierze byli porzuceni przez państwo i nie mieli sprzętu do walki.
no serio, państwo powinno dbać o żołnierzy a nie cywile (choć pośrednio i tak robimy w podatkach). Ta zbiórka brzmi jakby żołnierze byli porzuceni przez państwo i nie mieli sprzętu do walki.


@LoneRanger: sam sobie odpowiedziałeś ;)
@VTRaptor: a w tej zrzutce chodzi również o presję na tego typu zachowania. poza tym - nie wiem, do której jednostki jest to pchane, organizatorzy mogą być połapani z jej dowódcą i nie robili by takiej zrzutki w ciemno.
@LoneRanger: Nasi żołnierze są ledwo lepiej wyposażeni niż ruski soldat. W listopadzie tego roku poszło łaskawie kolejne zamówienie na celowniki oraz cały 1k noktowizorów. Nasi żołnierze na wojnie byliby ślepi w nocy, a w dzień na dystans też powiększenia nie ma. Termowizji to pewnie prawie w ogóle nie ma. Ktoś się zorientował, że do prowadzenia walk na 300m potrzebne są jednak celowniki z powiększeniem, a nie przyrządy mechaniczne.
W międzyczasie amerykanie
Oczywiście popieram doposażenie naszych żołnierzy w optykę.
Niestety widziałem fragmenty filmiku z którego są screeny w ten zbiórce.
Może miałem pecha ale w każdym fragmencie który włączyłem były "nieścisłości".
Zychowicz to dyletant w temacie ale Wójtowicz już nie...
Pomijając drobne pomyłki (np. kaliber Beryla) część informacji wygląda jak celowe wprowadzanie w błąd.
Podobnie sytuacja wygląda w opisie tej zbiórki.

Pierwsze primo:
Lunety Delty nie są produkowane w Polsce.
Drugie primo:
Żadna biegówka
neutronius - Oczywiście popieram doposażenie naszych żołnierzy w optykę.
Niestety wi...

źródło: comment_1671720025fGuCsSBjKom9MX2TywXv1a.jpg

Pobierz