Wpis z mikrobloga

hej, czy ktos moglby doradzic sensowne rozwiązanie na roboczy monitoring budowy domu?

Zanim zamontuję dedykowany zestaw monitoringu to chcę zrobić prowizoryczny podgląd. Myslalem zeby wykonac to w ten sposob:
- na budowie podpinam komórke pod ładowarkę na stałe i uruchamiam hotspot wifi
- kamerke wifi podpinam pod hotspot z telefonu
- apke do kamerki instaluje na swoim telefonie zeby miec powiadomienia i podgląd na obraz
zasadnicze pytanie: czy istnieje jakas apka na androida, ktora w razie czego umozliwi mi zdalny dostęp do telefonu który będzie na stałe na budowie? Na przykład na wypadek gdyby zawiesił się hotspot? A moze ktos poleci jakies tanie kamerki, które mają slot na karte sim?
obie komórki to samsung, kamerkam którą mam to tplink nc450.

tagi dla zasięgu #android #budujzwykopem #budowadomu
  • 8
@rhel: zamiast kombinować z hotspotem z telefonu kupiłbym najprostszy router na OLX. Ja tak zrobiłem i za 80 zł + 5 zł /miesiąc za internet mam stabilne wifi. Do tego kamerka Jooan z aliexpress za 260 i jest jako taki monitoring.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@appmstt: ja zrobiłem podobnie, kupiłem 3webcube na H+ z zewn antena, do tego zegarowe gniazdko które go restartowalo raz dziennie i net z a2 mobile bo najlepszy zasięg plusa miałem 12,50 za nolimit (5gb z pełna prędkością, wyciągał około 10/3mbit). z racji że mam dużą działkę do zestawu mam jeszcze router Asusa w trybie repeater
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rhel: elgancko, nie pomyslalem o routerze na sim. Skupilem sie na sprzecie ktory mam w domu pod ręką