Wpis z mikrobloga

Nie jestem hejterem Mentzena ale gość prowadzi narracje ze gdyby nie wysokie podatki to bysmy zarabiali pięknie i bogato

A czy to przypadkiem nie jest tak ze pracodawcę interesuje bardziej ile robol dostaje na rękę? Przecież gdyby były niższe podatki to pracodawcy pewnie wzięli by sobie różnice dla siebie (albo dali o wiele mniejsza podwyżkę niż z podatkami)

Tu jest #polska a nie Niemcy tu się #!$%@? ludzi na hajs, niskowykwalifikowany pracownik który chce mieć byle jaka prace byle by żyć bez podatków potrącił by np ubezpiecznie zdrowotne itp a pewnie zarabiał by podobnie co teraz bo co pracodawca miałby dawać mu więcej skoro to prosta praca i mógłby znaleźć byle kogo na to miejsce?

Moim zdaniem niskie podatki spowodowały w w Polsce ogromne rozwarstwienie społeczne, były by tylko bardzo bogaci i biedni bez klasy średniej

Co wy o tym myślicie?

#praca #pracbaza #januszebiznesu #biznes #takaprawda
Pobierz Herato - Nie jestem hejterem Mentzena ale gość prowadzi narracje ze gdyby nie wysokie...
źródło: comment_1671645773EgxDbRTsblW3VNmsI5YX8Y.jpg

Czy gdyby były niższe podatki pracodawca dałby różnice do wypłaty?

  • Tak 21.3% (23)
  • Nie 70.4% (76)
  • Nie wiem 8.3% (9)

Oddanych głosów: 108

  • 9
to jest źle postawione pytanie, bo oczywistą oczywistością jest fakt, że gdyby Janusz z Januszexu mógł to nigdy w życiu by Ci niczego nie wyrównał albo dał pracownikowi cokolwiek więcej tak sam z siebie prędzej odciąłby sobie #!$%@?, ale gdyby byłoby to uregulowane prawnie i wymuszone przez prawo, to musiałby to zrobić i basta, no chyba, że jak zwykle w tej ustawie czy czymkolwiek by to było istniałyby jakieś luki prawne to
@Herato: wiekszosc wlasnie mysli ze zły pracodawca zawsze bedzie ccial #!$%@? pracownika. To nie jest reguła. Tak samo jak z przejsciem z uop na b2b. Koszty pracodawcy sa takie same a pracownik distaj3 momentalnie podwyżkę.

Nie rozumiem dlaczego nie mialoby mi sie oplacac nizsze opodatkowanie umów. Mam koszty takie same a pracownik jest zlojalizowany po dostal podwyżkę.
@SrebrnySurfer: Osoby na b2b jest dla srednio wyżej klasy społecznej z wykształceniem wyższym gdzie ich praca jest cenna i płatna

A co z niższa klasa? Miałeś przykład pare lat temu jak ludzie #!$%@? na umowach śmieciowych bez żadnego urlopu itp a kasa tez była gorsza niż na UoP…
@Herato gdybyśmy obniżyli PIT, to udział pensji netto w całości kwoty wynagrodzenia się zwiększy. Jeśli Janusz chciałby Areczka w tym momencie wydymać, to powinien zaproponować aneks do umowy o obniżeniu wynagrodzenia. No już widzę jak zastępy prostych chłopaków i Karyn na kasie zgadzają się na takie zmiany
@Herato owszem, na obniżeniu PITu skorzystają zapewne ludzie na minimalnej, bo nie można zaproponować im gorszych warunków, still będzie to dość znaczna część społeczeństwa