Wpis z mikrobloga

  • 9
2830 + 1 = 2831

Tytuł: Dziewczyna, która kochała Toma Gordona
Autor: Stephen King
Gatunek: horror
Ocena: ★★★★★★
Wydawnictwo: Albatros
Liczba stron: 256
Forma książki: e-book, audiobook
Dziewięcioletnia Trisha podczas wycieczki z mamą i bratem zbacza z trasy i gubi się w lesie. Stara się nie wpadać w panikę i myśleć racjonalnie. Niestety, każdy kolejny krok oddala ją od cywilizacji, a wszędzie wokół czają się niebezpieczeństwa. Głodna i spragniona dziewczynka zaczyna mieć halucynacje; stopniowo traci zdolność oceny, czy to, co widzi, jest rzeczywistością, czy jedynie urojeniami rodzącymi się w jej głowie. Tylko dzięki walkmanowi i słuchaniu transmisji z rozgrywek baseballowych zachowuje jakikolwiek kontakt ze światem. A drużyna Red Soxów właśnie rozgrywa ważny mecz, którego losy zależą od ulubionego zawodnika Trishy, Toma Gordona. W głowie dziewczynki rodzi się pewna myśl: „Jeśli wygramy, jeśli Tom uratuje grę, ja też zostanę uratowana”.


Zacznę od tego, że podziwiam ludzi, którzy przypisują kategorie książkom Kinga :) To nie jest horror, może thriller, ale do horroru jej potwornie daleko. Fabularnie jest ciekawie i dość prawdziwie (przynajmniej początkowo), w sumie każdemu mogła się taka historia przydarzyć, oddalasz się na chwilę od rodziny w lesie i się gubisz, nic niezwykłego. Wszystkie drzewa i wydeptane ściezki wyglądają tak samo. Trisha właśnie w taki sposób się gubi, zostaje sama ze sobą, swoim walkmanem i transmisją radiową meczu baseballa, w którym gra jej ulubiony gracz - Tom Gordon, stąd tytuł. Będziemy obserwowac walkę Trishy o przetrwanie fizyczne i mentalne. Nie ma tu fajerwerków, akcja jest powolna, a momentami wcale jej nie ma, ale też o to chodziło. Nie ma tu walki z czasem, bo dziewczynka wie, że bez jedzenia i picia może trochę przeżyć, a miała też ze sobą choć minimalne zapasy jedzenia.

Wciągająca historia, której zakończenia się raczej spodziewacie od początku, a jedynie środek będzie mniej przewidywalny, ale też do czasu. Luźna i fajna historia, gdy nie macie ochoty na nic wymagającego, ale też średnia, jak większość twórczości autora.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #horrorbookmeter
ali3en - 2830 + 1 = 2831

Tytuł: Dziewczyna, która kochała Toma Gordona
Autor: Stephe...

źródło: comment_1671616791WxLk37t518NGG8dxRieCf5.jpg

Pobierz
  • 4
@ali3en: Hmm, ale ja tego nie pisałem w bardzo negatywnym tonie. Sama czasami lubię takie rzeczy :D

Na początku pierwotnego komentarza dodałam również "Do Stephen King Bingo brakuje jeszcze tylko alkoholika w średnim wieku", ale nie chciałam, żebyś później wjechał ze spoilerem w stylu: "Nie brakuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)" ( )